"Zastępcza miłość"- Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

„Rodzina (…) jest prawdziwym sanktuarium życia (…) miejscem, w którym życie może w sposób właściwy być przyjęte i chronione (…). Niezależnie od związków ciała i krwi, prawdziwa miłość ojcowska i macierzyńska gotowa jest przyjąć także dzieci pochodzące z innych rodzin, obdarzając je tym wszystkim, co jest im potrzebne do życia i pełnego rozwoju (…).”

Jan Paweł II, Evangelium vitae

"ZASTĘPCZA MIŁOŚĆ"

Pod takim hasłem 12 czerwca 2016r. świętowaliśmy tegoroczny Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach całą uroczystość zorganizowało w Zespole Dworsko-Parkowym w Woli Ocieckiej.

Dzień ten był okazją do promowania rodzicielstwa zastępczego oraz do podziękowania i uhonorowania ludzi, którzy podjęli się tej misji.

Obchody uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, której przewodniczył Proboszcz Sędziszowskiej Parafii ks. Dziekan Krzysztof Gac. Nabożeństwo odprawiono w intencji rodzin zastępczych i ich wychowanków.

Znaczenie obecności Rodziców Zastępczych dla prawidłowego rozwoju osamotnionych oraz osieroconych dzieci podczas prelekcji podkreślił Pan Mecenas Józef Gudyka – Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nie Bądź Obojętny” w Ropczycach.
Powiat Ropczycko- Sędziszowski reprezentowali: Pan Witold Darłak – Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Pani Bernadeta Frysztak - Wicestarosta Powiatu, Pan Józef Rojek – Przewodniczący Rady Powiatu, Pani Agnieszka Ochał - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu oraz Pani Zofia Mudryk – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach.
Podczas uroczystości Pan Witold Darłak – Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego skierował do wszystkich Rodzin Zastępczych podziękowania oraz wyrazy szacunku za oddanie i zaangażowanie.
W trakcie imprezy przewidziano czas na gry i zabawy oraz smaczny poczęstunek. Podczas uroczystości nie brakowało uśmiechów, ale też i łez wzruszenia,  a dodatkową atrakcją był występ Kapeli Ludowej „Kurasie” z Lubziny, jako promotorów wielopokoleniowych tradycji rodzinnych.
Uśmiechnięte i zadowolone buzie, zarówno dzieci jak i rodziców, świadczyły o udanej zabawie.

Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Ernst & Young.

Autor: Elżbieta Jasek

publikacja: 15-06-2016 , aktualizacja: 15-06-2016, autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.