Uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach

15 września 2021 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach. Został on ufundowany przez społeczność powiatu ropczycko-sędziszowskiego w dowód uznania dla policyjnej służby. Akt nadania podpisał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a sztandar wręczył nadinsp. Dariusz Augustyniak - I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Uroczystość wręczenia sztandaru odbyła się na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Poprzedziła ją Msza Święta w Kościele św. Barbary w intencji policjantów i pracowników Policji, której przewodniczył J. E. ks. bp Jan Wątroba - Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.

Po eucharystii na placu Komendy Powiatowej dowódca uroczystości insp. Jacek Maślanka złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszowi Augustyniakowi. Następnie, przy dźwiękach hymnu państwowego, nastąpiło podniesienie biało-czerwonej flagi. Minutą ciszy uczczono również pamięć o policjantach i pracownikach Policji, którzy zmarli na skutek COVID-19, po czym Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak powitał zaproszonych gości. Wśród nich, Wicewojewodę Podkarpackiego Panią Jolantę Sawicką, przedstawiciela Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pana Jacka Magdonia oraz przedstawicieli władz samorządowych reprezentujących Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru na czele z Panem Witoldem Darłakiem Starostą Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza podkarpackiej Policji, funkcjonariusze i pracownicy ropczyckiej komendy, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych oraz instytucji i stowarzyszeń, które na co dzień współpracują z Policją.

Po odczytaniu aktu nadania poproszono 21 osób, szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego o wbicie gwoździ honorowych i dokonania wpisów do księgi pamiątkowej. Następnie J. E. ks. bp Jan Wątroba wraz z ks. Markiem Buchmanem - kapelanem podkarpackiej Policji i ks. Leopoldem Kordasem - proboszczem parafii pw. św. Barbary w Ropczycach, dokonał poświęcenia sztandaru.

Uroczystość zakończyła defilada Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

publikacja: 16-09-2021 , aktualizacja: 16-09-2021, autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.