Matura w Sędziszowskim Liceum – najlepiej w Powiecie.

Wraz z rozpoczęciem się lipcowych upałów, w całej Polsce rosły emocje wśród tegorocznych maturzystów oczekujących na wyniki egzaminacyjne. Dotyczyły one również  sędziszowskich licealistów. Obawy okazały się bezpodstawne, bowiem Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. uzyskali  bardzo wysoką  zdawalność, - 96%. Tylko jedna osoba nie zdała matury definitywnie, pozostałe cztery będą mogły poprawić swój wynik już w sierpniu.  Dla porównania: średnia zdawalność w liceach ogólnokształcących naszego województwa wynosi 88%, a w  kraju -  85%. Tylko w czterech rzeszowskich liceach zdawalność jest nieco wyższa.

Większość naszych  Absolwentów ma  więc powody do zadowolenia.

Spora grupa, bo 45 z nich czyli  39% zdających cieszyła się ze  100%-wych wyników z przedmiotów obowiązkowych ( j. polski, j. angielski, j. włoski, j. niemiecki, j. rosyjski, matematyka), aż 57 maturzystów z tych egzaminów uzyskało wyniki powyżej 90%.

Egzaminy o znacznie wyższym  poziomie trudności czyli te dodatkowe, zdawane tylko na poziomie rozszerzonym również nie stanowiły wielkiej przeszkody dla 26 uczniów, którzy uzyskali z nich wyniki powyżej 80%-we (w tym jedna  uczennica  100% z j. polskiego na poziomie rozszerzonym a druga 100% z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym). Szczególne powody do zadowolenia mają ci Absolwenci, którzy otrzymali najwyższe wyniki w powiecie z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Dotyczy to: j. polskiego,  j. angielskiego, j. niemieckiego, j. włoskiego,  geografii, chemii, historii czy wiedzy o społeczeństwie.

Kolejnym powodem do dumy jest fakt, że średnie wyniki, uzyskane przez sędziszowskich licealistów, są niemal z każdego przedmiotu zdawanego na poziomie
i podstawowym i rozszerzonym, wyższe o kilka a nawet kilkadziesiąt punktów procentowych, od średnich wyników w liceach województwa czy kraju.

Tak wysokie dane,  po raz kolejny potwierdzają, że ukończenie sędziszowskiego Liceum gwarantuje udany start w dorosłe życie a swoim Absolwentom otwiera drogę na wymarzone kierunki studiów.

Wyniki te pokazują także, że funkcjonujące dość  powszechnie, przekonanie, że „dobre liceum to tylko w dużym mieście” jest zupełnie bezpodstawne.
Naszym Drogim Absolwentom życzymy wielu dalszych sukcesów w dorosłym życiu.

 

publikacja: 06-07-2016 , aktualizacja: 06-07-2016, autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.