Uczeń z ZSA-T w Ropczycach drugi w Polsce

                27 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej organizowany wspólnie z wydziałem Mechaniczno – Energetycznym Politechniki Wrocławskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministra Edukacji.

                Konkurs polegał na rozwiązaniu 60 pytań testowych w ciągu 90 minut, które zostały przygotowane w/w wydział. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Damian Kujda i Arkadiusz Ochał z kl. II Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Zespole Szkół Agro – Technicznych w Ropczycach. Uczniowie byli  pod opieką nauczycieli: p. Marcina Opieli oraz p. Tomasza Klimka. W finale wzięło udział 86 uczestników wraz z opiekunami ze szkół z całej Polski.
              Uczniowie mieli także możliwość zobaczyć prezentację na temat osiągnięć w/w Wydziału na temat energii odnawialnej. Natomiast opiekunowie podczas trwającego testu wzięli udział w wykładzie na temat nowych trendów w energetyce odnawialnej. Konkurs skierowany był w szczególności do uczniów Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej oraz kierunków pokrewnych.

                Damian Kujda zajmując II miejsce uzyskał tylko 1 punkt mniej od zwycięzcy konkursu oraz Arkadiusz Ochał który zajął 14 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,tym samym potwierdzili swoją wielką wiedzę i umiejętności z zakresu energii odnawialnej i technicznej. Tym samym uczniowie potwierdzili, że ZSA-T znajduje się w czołówce najlepszych szkół technicznych w Polsce.

                Nasi uczniowie oprócz wielu gratulacji otrzymał również nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów konkursu. Życzymy im dalszych sukcesów w przyszłości.

publikacja: 05-05-2016 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.