Ropczyckie Liceum w ścisłej czołówce szkół w Polsce

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Ropczycach reprezentowali nasza szkołę w konkursach matematycznych i fizycznych na szczeblu krajowym oraz wojewódzkim.
Od pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH Kraków nasze Liceum ma co roku przynajmniej jednego laureata w tym konkursie. W tym roku są to aż trzy tytuły laureata dla naszej szkoły!
Rafał Bieszczad, uczeń trzeciej klasy o kierunku matematyczno- informatycznym, sięgnął po najwyższe laury i zdobył Diamentowy Indeks AGH Kraków w dwu kategoriach – fizyki i matematyki. W kategorii fizyka znalazł się w grupie 10 najlepszych fizyków w kraju, uzyskując tytuł laureata I stopnia. Umożliwia mu to przyjęcie na dowolny kierunek AGH. Rafał planuje studiować na tej uczelni, cieszy się więc z wolnego wstępu na AGH Kraków.
W kategorii matematyka LO Ropczyce może się w tym roku poszczycić dwoma laureatami – uczniowie klasy III d: Rafał Bieszczad i Karol Smolak zostali laureatami III stopnia. Karol już po raz trzeci został laureatem tej olimpiady. Wolny wstęp na dowolną uczelnię w kraju zagwarantował sobie już wcześniej, zostając finalistą dwu olimpiad przedmiotowych – z matematyki i informatyki. Karol zamierza studiować dwa kierunki równocześnie – matematykę i informatykę na uniwersytecie.
Młodsi licealiści idą w ich ślady. Do finału Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei zakwalifikowało się dwoje uczniów: Jadwiga Bizoń z klasy I b o kierunku matematyczno-językowym oraz Kamil Roman z klasy I d o kierunku matematyczno-informatycznym.
Wszyscy czekają też niecierpliwie na wyniki Kangura Matematycznego z 17 marca tego roku, w którym brało udział wielu uczniów ropczyckiego Liceum.

publikacja: 12-04-2016 , autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.