Dzień Otwartych Drzwi w sędziszowskim liceum18 marca 2016 r. Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. otworzyło drzwi dla zainteresowanych gimnazjalistów. Z zaproszenia skorzystało ponad 600 osób. Były to zorganizowane grupy uczniów z wychowawcami z Czarnej Sędziszowskiej, Ropczyc, Kamionki, Ocieki, Woli Ocieckiej, Ostrowa, Wielopola Skrzyńskiego, Zagorzyc Górnych, Gnojnicy, Iwierzyc, Niedźwiady Górnej, Sędziszowa Młp. W tym szczególnym dniu każdy członek społeczności liceum zaangażował się w godne przyjęcie gości. Gimnazjaliści, pod opieką „przewodników” rozpoczynali zwiedzanie od biblioteki szkolnej i czytelni, gdzie oprócz ekspozycji czytelniczych przygotowana była wystawa eksponatów z musicali LTM. W salach lekcyjnych goście mieli okazję obejrzeć fragmenty ciekawych lekcji, poznać osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów obowiązkowych i zajęć pozalekcyjnych. Prezentowano więc zwiedzającym filmy, pomoce dydaktyczne i wystawy w pracowni biologicznej i geograficznej. Bardzo interesującą wystawę obrazującą współpracę międzynarodową szkoły, zdjęcia z wyjazdów zagranicznych uczniów, przygotowali nauczyciele języków obcych. W pracowni chemicznej i fizycznej uczniowie demonstrowali swoim młodszym kolegom ciekawe doświadczenia laboratoryjne. Z dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających spotkały się pokazy sprzętu strzeleckiego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez członków Szkolnego Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Przy okazji dobrej, zabawy poznawali tajniki tej ważnej umiejętności, którą powinien posiadać każdy człowiek. W dwóch pracowniach szkoły, przygotowano punkty informacyjne, w których potencjalni pierwszoklasiści poznali ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji na rok szkolny 2016/2017, otrzymali foldery rekrutacyjne. Z wielką przyjemnością spędzili sporo czasu w hali widowiskowo-sportowej, gdzie przy dźwiękach muzyki pod kierunkiem „wodzireja” odbywała się impreza rekreacyjno-sportowa z okazji Dnia Wiosny. Wspaniała zabawa połączona z aktywnością fizyczną wynikała z udziału w ciekawych konkurencjach m. in. - zawodach Sumo Zorbing, w „skakance drużynowej”, wspinaczce wysokościowej. Zabawy w hali sportowej uprzyjemniały występy KARAOKE i taniec „Belgijka”. Zdecydowana większość uczniów szkoły w tym dniu dostosowała strój do atmosfery i wystąpiła w ciekawych, kolorowych przebraniach. Uczniowie klas maturalnych brali udział w tej zabawie dopiero po zakończeniu lekcji z przedmiotów objętych egzaminem maturalnym.
W tym dniu Licealny Teatr Muzyczny dwa spektakle „Alicja w Krainie Czarów” zaprezentował wyłącznie dla zainteresowanych uczniów gimnazjów.

Społeczność szkolna liceum bardzo serdecznie dziękuje Państwu Dyrektorom, Wychowawcom, Nauczycielom Gimnazjów za umożliwienie swoim uczniom udziału w „Dniu Otwartym” w naszej szkole.

publikacja: 21-03-2016 , autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.