Podsumowanie projektu „Zalajkuj Zdrowie”

Wyzwania to nieodłączny element naszych czasów. Każdy ma szansę, aby zrobić coś dla siebie i innych. Chciałyśmy pokazać, że uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach potrafią działać praktycznie.        

Podjęłyśmy wyzwanie, zgłosiłyśmy się do Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej Zwolnieni z Teorii, stworzyłyśmy zespół projektowy w składzie: Justyna Babicz, Iwona Pociask, Monika Stanisz, Kinga Ziajor, Klaudia Szewc i zaczęłyśmy działać! Zrobiłyśmy to przede wszystkim z myślą o naszych rówieśnikach, aby wiedzieli, czym jest zdrowy styl życia. Przez cały czas przygotowywałyśmy się do konkursu i prezentacji podsumowującej naszą pracę. Każdego dnia nasz fanpage na Facebooku był bogatszy o nowe, ciekawe informacje dotyczące zdrowego stylu życia. Przy okazji wzbogaciłyśmy się o nowe doświadczenia. Posumowanie projektu miała miejsce 11 marca 2016 roku w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera. Zanim do tego doszło, przeprowadziłyśmy konkurs, aby sprawdzić, czy młodzież odwiedzająca nasz fanpage przyswoiła choć część informacji, które tam zamieściłyśmy. Musimy przyznać, że byłyśmy zaskoczone tym, jak dogłębnie uczniowie zapoznali się z wszystkimi poruszanymi przez nas tematami. 
Dzięki wsparciu pana Witolda Darłaka - Starosty Powiatu Ropczycko -  Sędziszowskiego, pani Bernadety Frysztak – Wicestarosty Powiatu Ropczycko  - Sędziszowskiego, pana Bolesława Bujaka - Burmistrza Miasta i Gminy w Ropczycach oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Zakładów Magnezytowych, Szkoły Językowej „House of English”, Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera, Banku Spółdzielczego i oczywiście Rady Rodziców naszego Liceum mogłyśmy nagrodzić wszystkich uczestników, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie prac plastycznych i zebranie informacji przydatnych do konkursu. Jury wyróżniło najlepsze zespoły. Pierwsze miejsce otrzymała grupa z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim, drugie miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Ropczycach, natomiast trzecie miejsce otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach. Jury przyznało także dwa wyróżnienia – dla Zespołu Szkół nr 4 w Ropczycach oraz dla Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki  w Ropczycach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że dobrze wykorzystają wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Po zaciętej rywalizacji odbyła się prezentacja podsumowująca naszą pracę. Pokrótce przedstawiłyśmy najważniejsze zasady zdrowego trybu życia. Chciałyśmy podkreślić, jak ważne są: zdrowe odżywianie, sport i wolność od nałogów. Aby potwierdzić słuszność naszych słów, zaprosiłyśmy gościa specjalnego – pana Dariusza Darłaka – absolwenta naszego Liceum, obecnie fizjoterapeutę, który na swoim przykładzie pokazał, jak zdrowe odżywianie i sport wpływają na życie człowieka i sprawiają, że może być szczęśliwszy. Naszą prezentację uświetnił też pokaz kręcenia hula-hop, który wprawił widownię w zachwyt. Dodatkowo wszyscy przybyli goście mogli skosztować pysznych, zdrowych potraw przygotowanych przez uczennice Zespołu Szkół Agro-Technicznych pod czujnym okiem pani Doroty Dudzińskiej i przekonać się, że zdrowe to nie znaczy nudne i niesmaczne. Na koniec odbył się konkurs dla publiczności. Dzięki humorystycznemu charakterowi w zabawny i przyjemny sposób zakończył on naszą prezentację. 
Dziękujemy panu Stanisławowi Skibie – dyrektorowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ropczycach za wsparcie i obecność podczas podsumowania projektu, pani Marii Kozińskiej – dyrektorowi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach, pani Dorocie Wiater – specjaliście do spraw oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ropczycach i pani Anecie Grabiec – naszemu pedagogowi szkolnemu - za pracę w jury konkursowym i wsparcie podczas realizacji projektu.

Klaudia Szewc

publikacja: 17-03-2016 , aktualizacja: 18-03-2016, autor: Wydział WOiP Krzysztof Gotkowski

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.