Finał projektu NAŁADOWANI poMOCĄ!

12 lutego 2016 roku o godzinie 17.00 w Centrum Kultury w Ropczycach odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez uczennice klasy III E Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach: Agatę Grabową, Joannę Dzik, Katarzynę Michalską, Paulinę Niewiadomską i Karolinę Prygę. Koncert był jednym z założeń opracowanego przez uczennice projektu społecznego NAŁADOWANI poMOCĄ realizowanego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Celem imprezy było spełnienie marzenia 16-letniego Jakuba, podopiecznego Fundacji "Mam Marzenie", czyli zakup nowoczesnego smartfona z Internetem. Kuba interesuje się technologią komputerową. Telefon nie służy mu jedynie jako forma rozrywki, do grania czy słuchania muzyki, lecz jest także „oknem na świat” - jego przyjacielem, który wypełnia mu czas.
Imprezę uświetnił koncert zespołu Szkoły Muzycznej Music Team z Ropczyc, występ Formacji Tańca Nowoczesnego "VEGA" działającej przy Centrum Kultury w Ropczycach oraz występ akrobatyczny grupy Born Without Gravity czyli Urodzonych Bez Grawitacji. Podczas przerw w pokazach były zabawy i atrakcje dla dzieci oraz konkursy z nagrodami dla widzów ufundowane przez sponsorów.
Organizatorkom projektu NAŁADOWANI poMOCĄ nie udało się zebrać potrzebnej kwoty podczas koncertu, dlatego też 1 marca 2016 roku przeprowadziły zbiórkę wśród nauczycieli, pracowników i uczniów Liceum. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Spełni się marzenie Jakuba – otrzyma on upragniony telefon!
Każdy z nas w swoim w życiu spełnia nieustannie jakieś marzenia – czasem nawet nieświadomie. Powszechnie wiadomo, że spełnienie własnych marzeń nie daje aż tyle satysfakcji co pomoc w realizacji cudzych.
Dla tych, którym choroba zabrała najpiękniejsze lata życia, nadzieja na spełnienie marzenia jest często jedyną motywacją do tego, by przetrwać ból, strach i przygnębienie. Pamiętajmy o tym i pomóżmy innym spełniać marzenia. Uczennice dziękują za zrozumienie i hojność wszystkim, którzy pomogli im zorganizować koncert i wsparli ich akcję.
" Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki".

Aneta Grabiec

publikacja: 14-03-2016 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.