II Turniej League of Legends w “Zwierzu”

Od kilku lat w naszym Zespole Szkół propagowane są, prócz rozgrywek sportowych, także zmagania intelektualne. Przede wszystkim w formie rozgrywek w nowoczesne gry planszowe. Jednak poza tymi tradycyjnymi formami rywalizacji coraz większą popularnością cieszą się tzw. e-sporty, czyli rywalizacja elektroniczna za pośrednictwem komputerów i internetu.
16 lutego 2016, w drugi dzień ferii niemal pusta szkoła znów rozbrzmiała gwarem rozemocjonowanych uczniów. Tego dnia około 9 rano rozpoczęły się półfinały II Turnieju League of Legends.
Turniej, jak wszystkie tego typu, odbywał się wg zasad RIOT games, które ufundowało wyjątkowo atrakcyjne nagrody dla 8 półfinałowych drużyn! Zgłosiło się 11 pięcioosobowych drużyn z całego powiatu i z niemal wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do naszej szkoły zawitali uczniowie z Rzeszowa, Sędziszowa i wielu innych miejscowości. Z uwagi na ograniczenia techniczne konieczne było wyłonienie 8 drużyn do właściwego turnieju. Po zaciętych walkach, które odbywały się online w tej edycji, 3 drużyny musiało przedwcześnie pożegnać się z nadziejami na sukces.
Od godziny 9 do 15 trwały zacięte walki między drużynami. Wielu z uczestników to prawdziwi pasjonaci tego typu rozrywek – przybyli z własnymi myszkami, klawiaturami i oczywiście mikrofonami, bo komunikacja w czasie rozgrywek jest kluczowym elementem.
Po trzech rundach eliminacji stało się jasne, kto będzie walczył o cztery pierwsze miejsca. W dużym finale spotkały się drużyny "Zakon Gaming" i "PrfectAllTheTime". W walce o trzecie miejsce zmagania toczyły ekipy "The River Below" i "Mam Wylew". Wojownicy z pozostałych drużyn, mimo nieco zawiedzionych min, nie opuścili sali, ale uważnie obserwowali mecze o najcenniejsze nagrody.
Wreszcie wszystko stało się jasne. Zwycięzcą II Turnieju League of Legends została drużyna "Zakon Gaming", kolejne miejsca zajęły "PrfectAllTheTime", "The River Below" i "Mam Wylew". Emocji było co nie miara, ale najważniejsze, że udało się je utrzymać w ryzach i nie zostały przekroczone zasady fair play. Organizatorzy dziękują dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie pracowni komputerowej do przeprowadzenia rozgrywek. Pomimo wielu napotkanych po drodze problemów technicznych wszystkie rozgrywki odbyły się sprawnie.
Gracze otrzymali również pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju. Niektórzy mieli nawet okazję zobaczyć swoich starych znajomych. Wszyscy byli zadowoleni z II edycji turnieju. Miejmy nadzieję, że ta odsłona nie była ostatnią.

 

WRS

publikacja: 07-03-2016 , autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.