Finał pierwszego turnieju Oil City – galicyjskiej gorączki czarnego złota w Ropczycach

9 lutego 2016 roku w Ropczycach (województwo podkarpackie) miał miejsce finał I Międzyszkolnego Turnieju gry symulacyjnej Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota, wydanej w 2015 roku przez Małopolski Instytut Kultury. W rozgrywkach finałowych wzięło udział 62 uczniów z 7 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w rozgrywkach eliminacyjnych – ponad 200.
Turniej składał się z 3 rund, a każda z nich z kilku tur odpowiadających sezonom na rynku naftowym – w każdej z nich zmieniały się ceny nafty, wosku i gazu ziemnego. Gracze wchodzili w role przedsiębiorców naftowych, inwestowali w ziemię i infrastrukturę, organizowali wydobycie surowców, przetwórstwo ropy naftowej i musieli sobie radzić ze sprzedażą surowców w warunkach zmieniających się cen. Ciekawym pomysłem wprowadzonym przez „szkołę ropczycką” Oil City było wydarzenie pod nazwą „Wojna” (I wojna światowa), które kończyło rozgrywkę w nieoczekiwanym momencie. Gracze musieli więc działać, uwzględniając nie tylko ryzyko rynkowe, ale również zagrożenie, jakim była dla przedsiębiorstw naftowych I wojna światowa.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli Lucjan Pilz i Adam Szpara z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych najlepsi okazali się Karol Feret i Kamil Malinowski z Publicznego Gimnazjum w Ostrowie oraz Zuzanna Nowak i Klaudia Dunaj z Zespołu Szkół nr 5 w Ropczycach. Gimnazjaliści osiągnęli wyniki porównywalne z uczniami starszymi. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Sędzią głównym ropczyckiego turnieju był Wojciech Sieroń – nauczyciel Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, prowadzący Klub Gier Planszowych Myślnik. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele z zaproszonych szkół.
Organizatorem turnieju był Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.
Patronatem objął turniej Starosta Ropczycko- Sędziszowski.

 

Sebastian Wacięga (MIK Kraków)

publikacja: 07-03-2016 , autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.