Warsztaty Przyrodnicze w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

W dniu 11 lutego 2016r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się IV Warsztaty Przyrodnicze Dla Szkół Gimnazjalnych. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie i opiekunowie z siedmiu szkół gimnazjalnych z powiatu ropczycko - sędziszowskiego – łącznie 36 uczestników.
Zebranych powitała pani Wicedyrektor Zespołu Szkół p. Janina Pupa oraz organizatorzy - nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół.
Następnie pani Wicedyrektor wręczyła wyróżnienie uczestnikowi konkursu pt. „Zastosowanie wynalazków i nowych technologii w budynkach naszego regionu”.
Podstawowym celem zorganizowanych Warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i zawodowymi poprzez angażowanie ich do samodzielnego przeprowadzania i analizowania doświadczeń laboratoryjnych, prezentowania wyników własnych obserwacji oraz wypowiadania się w języku angielskim na temat inspirujących wynalazków.
Program Warsztatów obejmował:
- część praktyczną, czyli wykonywanie przez gimnazjalistów ćwiczeń laboratoryjnych
z zakresu biologii, chemii, przedmiotów budowlanych i ćwiczeń językowych według przygotowanych instrukcji,
- część teoretyczną, w której uczniowie Zespołu Szkół przedstawili prezentację multimedialną pt.: „Wynalazki, które zmieniają świat”.
Zorganizowane po raz czwarty w Zespole Szkół Warsztaty Przyrodnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czynny udział młodzieży gimnazjalnej w ćwiczeniach pod opieką nauczycieli i uczniów był dla wielu interesującym przeżyciem oraz ciekawym sposobem zdobywania wiedzy.
Za pomoc w organizacji Warsztatów serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół:
p. Mariuszowi Pilchowi i p. Janinie Pupa oraz panu Staroście Witoldowi Darłakowi, który zgodził się objąć patronatem Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Gimnazjalnych.

publikacja: 07-03-2016 , autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.