LICEALIŚCI W KRAINIE CZARÓW

W niedzielę 28 lutego b.r. odbyła się premiera ósmego już musicalu w wykonaniu Licealnego Teatru Muzycznego, działającego przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp.. Po pięciu miesiącach ciężkiej pracy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali – najpierw dla swoich rodzin w spektaklu przedpremierowym, potem dla zaproszonych gości w spektaklu premierowym – Alicję w Krainie Czarów. Muzyczne show w wykonaniu licealistów było fantastycznym, barwnym i pełnym napięcia popisem umiejętności aktorskich, wokalnych i tanecznych. Porywające widowisko, będące dziełem blisko pięćdziesięcioosobowej grupy uczniów, okazało się kolejnym sukcesem młodzieży, nagradzanej podczas premierowego występu gromkimi brawami i owacjami na stojąco.
Licealny Teatr Muzyczny, działający przy sędziszowskim ogólniaku, jest formacją uczniowską, która powstała z inicjatywy młodzieży jesienią 2008 roku. Jego debiutancki występ miał miejsce w marcu 2009 r., kiedy to uczniowie zaprezentowali własną interpretację Upiora w operze Andrew Lloyda Webbera. Spektakl okazał się wielkim sukcesem, co zachęciło młodzież do podjęcia kolejnych scenicznych wyzwań. W 2010 r. młodzi artyści zachwycili publiczność widowiskiem zatytułowanym Odnaleźć świt, opartym na kanwie musicalu Taniec wampirów Michaela Kunze i Jima Steinmana. W kolejnych latach młodzież zmierzyła się z Dzwonnikiem z Notre-Dame, Nędznikami, Aladynem i Piękną i Bestią. Ostatnie kilka miesięcy uczniowie poświęcili na przygotowanie spektaklu Alicja w Krainie Czarów. Podczas zajęć pozalekcyjnych oraz warsztatów aktorskich, wokalnych i choreograficznych pracowali nad każdym najdrobniejszym elementem widowiska. Efekty tej żmudnej pracy zostały doce-nione w trakcie premiery spektaklu, która zgromadziła znamienitych gości zaproszonych przez młodzież do wspólnej kontemplacji sztuki. Na widowni zasiedli przedstawiciele wojewódzkich i lokalnych władz oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a także dyrektorzy placówek oświatowych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.
Publiczność przyjęła spektakl entuzjastycznie, trwającymi kilka minut owacjami na stojąco. Wielkim komplementem dla młodzieży były także wyrazy uznania ze strony Senatora RP – Pana Zdzisława Pupy, Burmistrza Sędziszowa Młp. – Pana Bogusława Kmiecia oraz Wicestarosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – Pani Bernadety Frysztak. Niedzielna premiera zakończyła się szeregiem zasłużonych pochwał i podziękowań – największe należą się oczywiście samej młodzieży, która po raz kolejny zabrała swą wierną widownię w magiczny świat teatru.
Popisy sceniczne młodzieży z sędziszowskiego ogólnika można podziwiać w MGOK w Sędziszowie Młp. przez cały marzec. Zapraszamy wszystkich na podróż na drugą stronę lustra, gdzie „tylko wariaci są coś warci”. Więcej informacji pod numerem telefonu 17 22 16 112.

Poniżej link do zdjęć:

https://docs.google.com/folderview?id=0B8hBOLp0h5e3ZlQwc3VOMTVwbjA&usp=drive_web

publikacja: 03-03-2016 , aktualizacja: 03-03-2016, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.