Naładowani poMOCĄ

Uczennice klasy 3e Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach: Agata Grabowa, Katarzyna Michalska, Karolina Pryga, Paulina Niewiadomska, Joanna Dzik są autorkami i realizatorkami projektu społecznego pt. „Naładowani poMocą". Jest to kolejny projekt uczniów naszego Liceum w ramach Olimpiady Praktycznej Zwolnieni z Teorii.
Współpracując z fundacją „Mam Marzenie”, grupa projektowa będzie zbierać pieniądze na spełnienie marzenia szesnastoletniego Jakuba, który interesuje się technologią. Dużą rolę w jego życiu odgrywa telefon. Nie służy mu on jedynie jako forma rozrywki do grania czy słuchania muzyki, lecz jest także oknem na świat. Dostanie smartfona z Internetem jest największym marzeniem chłopca i grupa postanowiła je spełnić! Drugą ogromną pasją Kuby są sztuki walki. Jego ulubionym sportowcem jest Mamed Khalidov.
Wśród nas jest dużo dzieci, które cierpią na poważne choroby. Jak każdy, one też mają marzenia. Niestety, koszty leczenia są tak wysokie, że rodziców nie stać na spełnianie marzeń swoich pociech.
Każdy ma prawo do odrobiny szczęścia. Dużo ludzi chciałoby móc pomagać, ale nie wiedzą, jak to zrobić. Stąd też pomysł na realizację właśnie takiego projektu.
Już 12 lutego w Centrum Kultury w Ropczycach każdy będzie mógł przyłączyć się do wspólnej pomocy. Odbędą się występy wielu grup artystycznych. Na scenie pojawią się między innymi: grupa Urodzeni Bez Grawitacji, zespół Vega, Music Team i inne. Podczas wydarzenia można wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów projektu.
Zachęcamy wszystkich do udziału w tej imprezie, a tym samym do pomocy w spełnieniu marzenia ciężko chorego Jakuba!


Aneta Grabiec

publikacja: 03-02-2016 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.