AIESEC' 2016 w LO w Sędziszowie Młp. - Brazylia, Indie, Chiny

olontariusze z Indii, Chin i Brazylii, by zaprezentować uczniom w języku angielskim wiele ciekawych informacji o swoich krajach, kulturze, tradycjach i zwyczajach. Studenci byli goszczeni w domach uczniów liceum i przez tydzień prowadzili zajęcia z młodzieżą LO. W jednym dniu dodatkowo prowadzili zajęcia z uczniami w Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Sędziszowie Młp.
SIMRAN KAUR DHANOA (23 lata) – studentka z Indii, z miasta Chandigarh nazywanego „Pięknym Miastem” przygotowała prezentację o geografii swojego kraju, kulturze, o pikantnej kuchni, o przemyśle filmowym w Bombaju znanym jako Bollywood. Uczniowie oglądali tańce hinduskie oraz przymierzali sari przywiezione przez Simran. O Polsce Simran mówi: „To naprawdę piękny, barwny kraj. Ludzie są niezwykle mili i chętnie pomagają innym.” Simran zwiedziła już Kraków i Rzeszów, największe wrażenie zrobiły na niej architektura i czystość polskich miast oraz to, jak bardzo różnią się liczebnością mieszkańców od przeludnionych miastach w Indiach.
BIYING CHEN (19 lat) – studentka z Foshan (Chiny) prowadziła dla uczniów prezentację o historii Chin, tradycjach, modzie, nowoczesnych technologiach, modyfikowanej żywności oraz chińskiej kaligrafii: uczniowie uczyli się rozpoznawać chińskie znaki i pisać czarnym tuszem i pędzelkiem. Swoje wrażenia z pobytu w LO w Sędziszowie Młp. Biying opisuje bardzo pozytywnie: „Panuje tu bardzo życzliwa atmosfera, uczniowie mogą też zachowywać się znacznie bardziej swobodniej, niż w chińskiej szkole, gdzie wszystkich uczniów obowiązują mundurki i krótkie włosy.” Jej ulubione danie w Polsce to placki ziemniaczane i pierogi.
JOSE ROBERTO SAVIETTA JUNIOR (20 lat) – student z Compinas w Brazylii opowiadał na lekcjach o przyrodzie swojego kraju i kulturze, historii i sytuacji politycznej. Uczniowie poznawali różne rodzaje muzyki brazylijskiej, oglądali fragmenty karnawału w Rio de Janeiro i koncertów samby. Jose mówi o Polsce : „to ciekawy kraj o pięknej kulturze i niezwykłych krajobrazach. W Polsce mieszkają bardzo ładne dziewczyny! W Sędziszowie Młp. poznałem nowych przyjaciół, z którymi spędziłem dużo czasu po zajęciach.”
Dla uczniów LO jest to już czwarte spotkanie z wolontariuszami z AIESEC, równie ciekawe jak poprzednie. Z chęcią więc zaprosimy do naszej szkoły gości za rok.
Składamy też ogromne podziękowania rodzinom uczniów: Melanii Popek z kl. I C, Eweliny Golon i Piotra Ochała z kl. II AB za udzielenie gościny wolontariuszom AIESEC.

publikacja: 01-02-2016 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.