Szacunek i pomoc osobom starszym, ludziom złotego wieku - Dzień Seniora

27 grudnia 2015 roku w Domu Strażaka w Ostrowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Po raz kolejny seniorzy i seniorki, a także osoby samotne miały okazję przy opłatku złożyć sobie życzenia oraz wspólnie kolędować. Całość poprzedziła Msza Święta w Kościele NMP Królowej Polski w intencji osób starszych i ich rodzin.
Oprawę muzyczną zapewnili najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowie.
Obecna na spotkaniu Wicestarosta Powiatu Bernadeta Frysztak w swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważna jest integracja i święta, których adresatami są starsze pokolenia. Życzyła im życia wypełnionego szczęściem, spełnieniem i szacunkiem młodych ludzi.
Organizatorem uroczystości była Akcja Katolicka działająca przy parafii NMP Królowej Polski w Ostrowie.
Pochylając się nad wiekiem seniorów życzymy im dużo zdrowia, tyleż miłości, ciepła zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, bowiem człowiek urodził się po to aby się radować, pomimo, że chwila radości trwa niezmiernie krótko a później znika, ale zawsze zostawia za sobą trwałą nadzieję i jeszcze trwalsze wspomnienia.
Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do niespełnionych marzeń i zamierzeń oraz właściwego wykorzystania życiowej wiedzy.

 

publikacja: 30-12-2015 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.