Szlachetna Paczka w Sędziszowie Młp.

Minął finałowy weekend ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku Sędziszów Młp. energicznie przyłączył się do akcji, dzięki Liderowi Rejonu, pani Agnieszce Kwaśniak oraz rzeszy wolontariuszy. Wymienię tych, którzy wzięli na siebie obowiązek przeprowadzania wywiadów, weryfikacji Rodzin i prowadzenia dokumentacji. A są to: Maja Ignaś, Agnieszka Kędziora – Śmiałek (pisząca tę relację) – Wolontariusz Logistyk, Anna Dziurzyńska – wolontariuszka i zarazem darczyńca, nasz dorosły, odpowiedzialny uczeń Hubert Szczepkowicz, Basia Wątroba i Agnieszka Dłużeń – niezwykłe wolontariuszki absolwentki oraz bezcenni wolontariusze wspomagający, nasi uczniowie, z których jesteśmy dumni: Michał Majka, Weronika Czółno, Patrycja Pazdan, Dominika Przydział oraz grupa ok. 20 osób z całej szkoły, która pracowała przy przygotowaniach finału, a także mali wolontariusze, którzy wdrażają się w ideę wolontariatu ( Sonia i Oliwka).
W naszym Liceum, dzięki uprzejmości pani Dyrektor Lucyny Doroby mieściła się baza rejonu, do której darczyńcy przywozili przygotowane dla wybranych rodzin ( a było ich ponad 30! ) prezenty. Trzeba dodać, że Liceum Ogólnokształcące było także darczyńcą i dzięki całej Społeczności, nauczycieli i wszystkich pozostałych pracowników szkoły oraz uczniom udało się obdarować niemal 30 paczkami wybraną przez nas rodzinę, dla której było to ogromnie wzruszającym wydarzeniem. Wizyta u wszystkich naszych bohaterskich rodzin ( bohatersko zmagających się z przeciwnościami losu ), którymi opiekowali się wolontariusze, dostarczyła mnóstwa pięknych wrażeń, wielu łez wzruszenia i uśmiechów. Z pewnością była także niezwykłą iskrą, impulsem do działania, dawką energii potrzebną do wydobycia się z trudnego położenia.
Wszystko to zdarzyć się mogło także dlatego, że nie brakuje ludzi, którzy chcą pomagać, są empatyczni, hojni – po prostu niezwykli. Mowa oczywiście o Darczyńcach, którzy bardzo mocno przejęli się historią Paczkowych Rodzin i udzielili pomocy, która przeszła oczekiwania potrzebujących. To był prawdziwy weekend nadziei i wiary w Człowieka. Weekend Dobroci i Człowieczeństwa!!! Oby więcej tak pozytywnych emocji wyzwalało się w ludziach!
A co się działo w naszym Liceum? Od piątkowego popołudnia, 11 grudnia, trwały przygotowania do metamorfozy Sali gimnastycznej, która przybrała świąteczny, radosny wygląd. Roiło się w niej od wolontariuszy, z których każdy miał coś do roboty. Część osób przygotowała wystrój, grupa dziewcząt pracowała mozolnie nad przygotowaniem prezentów, którymi obdarowywaliśmy darczyńców. Na tę okoliczność przygotowały specjalne kartki świąteczne wyszywane haftem matematycznym. Inni zajęli się poczęstunkiem, piekli placki, ciasteczka i pierniki. Wszyscy wnosili dziesiątki paczek przywożonych przez Darczyńców i odwozili do poszczególnych rodzin do okolicznych miejscowości.
Nie opuszczała nas energia, dobry nastrój, który podtrzymywała piękna świąteczna muzyka. Być może zdjęcia oddadzą choć w części ten niezwykły nastrój. Pracowity weekend minął, pozostały piękne wspomnienia, poczucie dobrze spełnionego obowiązku i cudowne, pozytywne zmęczenie.
Rozpędziliśmy się na dobre… To kiedy następna PACZKA?

 

publikacja: 22-12-2015 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.