Naukowe pasje licealistów

Jak co roku, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Szczególnie duża grupa licealistów z wielkimi sukcesami próbuje swoich sił w konkursach matematycznych.
W finale XXXI Konkursu im. Jana Marszała powiat ropczycko – sędziszowski reprezentować będzie 6 uczniów naszego Liceum:
Kamil Roman z klasy Id o kierunku matematyczno-informatycznym , Marcelina Bełzo z klasy IIb o kierunku matematyczno-językowym, Karol Smolak i Rafał Bieszczad z klasy IIId o kierunku matematyczno-informatycznym oraz Ksawery Czapor i Szymon Świętoń z klasy III b o kierunku matematyczno-językowym .
Finał konkursu odbędzie się w Łańcucie 27 listopada 2015r.
Od kilku lat ropczyccy licealiści osiągają sukcesy w tej rywalizacji. Cztery lata temu - wyróżnienie, trzy lata temu - drugie i trzecie miejsce, dwa lata temu - pierwsze, a w zeszłym roku drugie miejsce. Czy tegoroczni laureaci szczebla powiatowego dorównają swoim poprzednikom? Starają się bardzo i wiele wysiłku wkładają w solidne przygotowania. Więcej informacji o konkursie i wynikach zamieszczono na stronie http://lo-lancut.pl/.
Zaangażowanie uczniów w konkursy matematyczne, ich wzajemna współpraca, udział w kółku matematycznym, dobre nastawienie do matematyki procentują nie tylko przynoszeniem sławy Ropczycom w skali Polski, ale mają też wiele innych pozytywnych skutków. Jednym z nich jest najwyższy wynik ropczyckiego ogólniaka z matury podstawowej z matematyki w powiecie. Liczna grupa uczniów walczy, jak co roku, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH Kraków. W kategorii matematyka wystartowali: Rafał Bieszczad (IIId) i Karol Smolak (III d), Szymon Świętoń (IIIb), Kamil Paśko (IIId), Marcelina Bełzo (II b), Kamil Roman (Id), w kategorii fizyka: Rafał Bieszczad (IIId) i Marcin Kozek (IIId) oraz w kategorii geografia: Dominik Szkutak (III b).
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej wystartowali: Karol Smolak oraz Kamil Roman, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej- Karol Smolak, zaś w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Fizycznej - Rafał Bieszczad.
Przed uczniami kolejne wyzwania. Gratulujemy im dotychczasowych sukcesów, życzymy kolejnych zwycięstw i, niezależnie od wyników, chylimy czoła przed ich pracowitością.

 

publikacja: 23-11-2015 , aktualizacja: 26-11-2015, autor: Barbara Jemioło-Róg

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.