Zapraszamy na II Powiatowy Jarmark Produktów Lokalnych i Tradycyjnych

Starostwo Powiatowe w Ropczycach zaprasza mieszkańców na II Powiatowy Jarmark Produktów Lokalnych i Tradycyjnych, który odbędzie się 20 września (niedziela) od godz. 14.00 w hali widowiskowo-sportowej w Sędziszowie Młp.
W niedzielne popołudnie sędziszowska hala będzie dla wszystkich mieszkańców
i przybyłych gości miejscem spotkań, odkrywania lokalnych atrakcji regionu, pokazów rzemiosła, degustacji regionalnych smakołyków przy dźwiękach muzyki lokalnych grup wokalnych, biesiadnych oraz zespołów folklorystycznych. Na najmłodszych z kolei czekają dmuchańce i zabawy przygotowane przez animatorki.
W trakcie Jarmarku zostaną również wręczone nagrody laureatom konkursu na Produkt Lokalny Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
Przedsięwzięcie promuje wyroby wytwarzane lokalnie, promuje wytwórców, rzemieślników, artystów, instytucje, wszystkich tych, którzy podchodzą kreatywnie do działania i z szacunkiem do tradycji. Równie istotnym celem jest zainspirowanie i zmotywowanie społeczności lokalnej do prezentowania swoich pasji, talentów oraz umiejętności. Nie zabraknie tradycyjnego chleba czy wyrafinowanych w smaku przetworów wykonanych domowymi sposobami przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i nie tylko.
Jarmark urozmaicą pokazy kulinarne i carvingowe w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.
Zapraszamy!

publikacja: 15-09-2015 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.