Młodzież „Zwierza” zwiedza Polskę w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę.

 

ministerstwo edukacji mein_poznaj_polske_logo

W ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza miała możliwość wyjechania na wycieczki dofinansowane ze środków budżetu Państwa.

6  grudnia uczniowie zwiedzili Kraków

 

Program wycieczki został zaplanowany ze szczególnym uwzglednieniem konkretnych punktów edukacyjnych opracowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania ciekawych miejsc w Polsce, jej historii, zabytków kultury, tradycji, srodowiska przyrodniczego oraz osiągnięć polskiej nauki.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Konzentrations Lager Kraków Płaszów. Miejsce które jest kojarzone z filmem „Lista Shindlera” dziś sąsiaduje z osiedlem mieszkaniowym. Tym większe wrażenie zrobiły na uczniach pozostałości po dawnym obozie nazistowskim z czasów II wojny światowej. Przewodnik opowiedział uczniom wiele ciekawych historii związanych z funkcjonowaniem tego miejsca. Jest ono tym ciekawsze, że pamięć o nim opiera się głownie na relacjach byłych więźniach i fotografiach.

Kolejnym etapem było już zwiedzanie Historycznego Zespołu Miasta Krakowa. Rozpoczynając od wzgórza Wawelskiego i Katedry Wawelskiej, spacerowaliśmy Drogą Królewską, ulicą Kanoniczą i Grodzką, po drodze zobaczyliśmy gdzie mieszkał słynny kronikarz Jan Długosz, obejrzeliśmy słynne witraże Stanisława Wyspiańskiego w kościele oo Franciszkanów, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rynek Główny, wieżę ratruszową, Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską wraz z Barbakanem.

Pomimo napiętego programu i niesprzyjającej pogody w doskonałych humorach uczestnicy wrócili do domów.

publikacja: 05-01-2022 , aktualizacja: 05-01-2022, autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.