Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach Jakub i Michał w drugim etapie XLVII Olimpiady Geograficznej

Jakub Wielgus, uczeń klasy 3B oraz Michał Śliwiński z klasy 2B4 zakwalifikowali się do drugiego etapu XLVII Olimpiady Geograficznej. Uczniowie przeznaczyli znaczą cześć swojego wolnego czasu podczas wakacji, jak również w trakcie roku szkolnego na zbieranie, przetwarzanie oraz fotografowanie różnorodnych obiektów przyrodniczych i antropogenicznych, które opracowali i zamieścili w swoich publikacjach do I etapu Olimpiady Geograficznej.
Jakub Wielgus w pracy "Szlakami Kotliny Sandomierskiej w Gminie Przecław i Gminach ościennych - projekt jednodniowej wycieczki rowerowej" przedstawił bardzo ciekawy obraz obiektów przyrodniczych, kulturowych i historycznych na omawianym obszarze. Kuba w swoim opracowaniu zamieścił dużo indywidualnych analiz: klimatycznych, geomorfologicznych oraz szlaków komunikacyjnych.
Publikacja Michała Śliwińskiego pt.: "Krajoznawcza wycieczka rowerowa po obszarze Płaskowyżu Kolbuszowskiego, ukazująca walory mezoregionu" zawierała rekomendacje odwiedzenia miejsc historycznych i rekreacyjnych dobrze znanych w naszych okolicach, jak również mniej znane obiekty przyrodnicze, zwłaszcza te, których nie można znaleźć w żadnych publikacjach. Prace Jakuba i Michała zostały bardzo wysoko ocenione przez Komisję Szkolną oraz Komisję Okręgową, w efekcie czego uczniowie zakwalifikowali się do II etapu XLVII Olimpiady Geograficznej.

Gratulujemy naszym licealistom sukcesów i życzymy kolejnych zwycięstw!

publikacja: 22-12-2020 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.