CITY BOUND BERLIN 2019

W dniach 27.10.-02.11.2019 ośmioro przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. wzięło udział w międzynarodowym  spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE.  Swoje wrażenia opisują uczestnicy: 

Michał Guzior i Dawid Gubernak  (kl. II d)

Wyjazd do Berlina był niesamowitym przeżyciem. Zwiedzanie miasta, poznawanie innych kultur i języków, świetne gry i aktywności, przełamywanie własnych słabości, ćwiczenie języka angielskiego, a przede wszystkim wspaniała atmosfera  i cudowni ludzie - to wszystko sprawiło, że nie zapomnimy tego wyjazdu do końca życia!

Emilia Szalwa i Karolina Iskrzycka  (kl. II d)

W spotkaniu  uczestniczyła młodzież z Polski, Czech, Niemiec i Rumunii. City Bound Europe to niezwykłe doświadczenie, spotkanie niesamowitych ludzi oraz poznanie  ich krajów i kultur. Podczas trwania projektu wszyscy uczyli się współpracy, szacunku i tolerancji. Była to przygoda  pełna świetnej zabawy i wrażeń.

Karolina Pipała i Katarzyna Chmiel  (kl. II d)

Program spotkania był bardzo ciekawy, zadania realizowane były zawsze w międzynarodowych grupach, tak więc językiem angielskim musieliśmy posługiwać się przez cały czas. W programie była między innymi gra miejska – okazja do poznawania zabytków oraz historii Berlina, ale też ćwiczenie orientacji w terenie i korzystania z sieci metra czy szybkiej kolei miejskiej; najważniejszym elementem była współpraca, wzajemne wsparcie i wspólne szukanie rozwiązań.

LIDERZY: Filip Ignaś i Michał Majka (studenci, absolwenci sędziszowskiego liceum)

Za nami kilka międzynarodowych projektów w LO, kiedy zbieraliśmy doświadczenie jako uczniowie. Bycie liderem grupy w projekcie międzynarodowym to coś nowego, ciekawe ale też odpowiedzialne zadanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej polskiej grupy, uczniowie chętnie brali udział w zajęciach i byli kreatywni, naprawdę, aż miło było patrzeć. Wszyscy zaprzyjaźniliśmy się bardzo i znów, tradycyjnie, ciężko było się rozstać.

Projekt „City Bound Europe” realizowany jest w ramach programu UE Erasmus+ przez niemiecką organizację Fahrten Ferne Abenteuer przy współpracy m.i. z Biurem Wymian Międzynarodowych Fundacji im. ks. Siemaszki. Projekt bazuje na pedagogice przeżyć, wspiera rozwój kompetencji psychospołecznych młodzieży, jak: kreatywność, komunikatywność, własna inicjatywa i dynamizm w działaniu, współpraca w grupie. Umiejętności te, oprócz dobrego wykształcenia i praktycznej znajomości języków obcych bardzo cenione są przez przyszłych pracodawców i przydatne w wykonywaniu każdego zawodu. Nasza szkoła siódmy raz wzięła udział w tym programie, mamy nadzieję, że również w przyszłym roku uda się uczestniczyć w CITY BOUND EUROPE.

publikacja: 12-11-2019 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.