„Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”

W dniu 26 września 2019 roku  w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim odbyły się obchody IX Tygodnia Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. W uroczystości wzięli udział Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch, Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pani Bernadeta Frysztak, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców O/d w Sędziszowie Małopolskim, dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, uczniowie szkół i placówek oświatowych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Wstępem do Mszy św. był montaż słowno-muzyczny młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Ropczycach poświęcony roli wartości w wychowaniu młodego pokolenia, miłości do ojczyzny, tradycji, rodzimego krajobrazu. Gościem honorowym spotkania był ks. profesor Michał Drożdż wykładający na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Oprawę liturgiczną przygotowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego z Sędziszowa Małopolskiego.

Podczas homilii wygłoszonej  przez ks. profesora Drożdża oraz w trakcie spotkania,  uczestnicy mogli wsłuchać się w wykład dotyczący etyki i rozumienia wartości. Pobudziło to słuchaczy do przemyśleń i refleksji, a następnie do pytań, wymiany myśli oraz spostrzeżeń.

Organizatorami wydarzenia byli: Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców O. w Sędziszowie Małopolskim.

publikacja: 30-09-2019 , aktualizacja: 30-09-2019, autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.