Powiatowe Święto Policji

24 lipca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach odbyły się obchody Święta Policji, które w tym roku przypada w setną rocznicę powołania Policji Państwowej.
To wydarzenie  zainaugurowała Msza Święta odprawiona przez kapelana ropczyckich służb mundurowych, księdza Leopolda Kordasa w kościele pod wezwaniem Św. Barbary w Ropczycach.

Podczas uroczystego apelu, który odbył się na placu przed budynkiem Komendy, wielu funkcjonariuszy otrzymało awanse i nominacje na wyższe stopnie służbowe, a wręczenia ich dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek.

Był to czas życzeń, podziękowań i odznaczeń nie tylko dla samych policjantów, ale także tych, z którymi na co dzień współpracują.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów gminnych, służb mundurowych, policjanci emerytowani, dyrektorzy instytucji i placówek.

W trakcie uroczystości wyrazy najwyższego uznania za rzetelną służbę wszystkim funkcjonariuszom złożyli również uczestniczący w tym wydarzeniu przedstawiciele Samorządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego w osobach: Pan Józef Rojek – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Pan Witold Darłak – Starosta Powiatu.

publikacja: 25-07-2019 , aktualizacja: 25-07-2019, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.