Wycieczka do Trójmiasta i Szwecji

W dniach 05.-07.06.2018  grupa 50 uczniów i 4 opiekunów z LO w Sędziszowie Młp. odbyła wspaniałą wycieczkę krajoznawczo-edukacyjną do Trójmiasta i Szwecji. Wycieczka była częściowo dofinansowana ze środków projektu Erasmus+ „Zrównoważony rozwój przeciw marnowaniu żywności” realizowanego w szkole w latach 2017-19.

O wrażeniach opowiadają uczniowie:

Oliwia i Martyna, kl. IIA: Pierwszy dzień grupa spędziła bardzo intensywnie zwiedzając zabytki przepięknej starówki Gdańska oraz port w Gdyni. Czas wolny spędziliśmy na molo w Sopocie oraz na plaży w Gdyni.

Amelia, kl. IB: Niezwykłym doświadczeniem był rejs i dwa noclegi na promie Stena Line, gdy płynęliśmy do Szwecji, a potem wracaliśmy do Gdyni; prom oferuje wygodne kajuty, smaczny szwedzki bufet, rozrywkę, dyskotekę i piękne widoki z pokładu.  Wschody i zachody słońca na pełnym morzu to widok, którego nie da się zapomnieć.

Michał i Dawid, kl. ID: Drugi dzień spędziliśmy w Szwecji: pierwszy raz byłyśmy w skandynawskim kraju i na pewno jeszcze powrócimy, jest tam pięknie, czysto, zielono, bardzo przyjaźnie. W Karlskronie zwiedziliśmy Muzeum Morskie, Nadbrzeże Królewskie, dzielnicę Björkholmen.  Jechaliśmy też przez zielone prowincje Blekinge i Småland, w mieście Kalmar zwiedzaliśmy zamek i Stare Miasto. Ciekawym doświadczeniem był dla nas przejazd przez  Ölandsbron – most o długości ponad 6 km łączący Olandię ze stałym lądem.

Marcelina i Gabriela, kl. IIC: Trzeci dzień spędziliśmy w Helu. Oprócz kąpieli i odpoczynku na plaży helskiej dzień ten spędziliśmy w Fokarium – Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie pracownik Instytutu Oceanografii poprowadził dla nas zajęcia edukacyjne. Uczestniczyliśmy w warsztatach projektowych pt. „Zanieczyszczenie i skutki eutrofizacji Bałtyku”, poznawaliśmy problemy przyrody morskiej powodowane ingerencją człowieka.

Wycieczka nad Bałtyk była ostatnim etapem realizowanego projektu Erasmus+, dostarczyła wszystkim sporo miłych wrażeń, ale też pozwoliła podnieść świadomość ekologiczną i motywację do poznawania świata.

Opieka pedagogiczna: p. mgr Aldona Homa (koordynator projektu), p. mgr Witold Saj  (opiekun), mgr Jan Flisak  (dyrektor szkoły),  p. mgr A. Kędziora-Śmiałek (vicedyrektor szkoły)

publikacja: 11-06-2019 , autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.