Spotkanie Erasmus+ w LO w Sędziszowie Młp.

W dniach 27-31.03.2019 w ramach projektu Erasmus+ „Zrównoważony rozwój przeciw marnowaniu żywności”  odbyło się szóste spotkanie międzynarodowe  z partnerami projektu z Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.  Tym razem spotkanie odbyło się w Polsce, goście odwiedzili Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie  Młp.

Pracę nad projektem uczestnicy zaczęli jednak od pobytu w Krakowie, od spotkania z krakowską fundacją All In, która prowadzi jadłodzielnię,  współpracujezlokalnymisklepami,restauracjami,piekarniami,firmamikurierskimiitp.,przekazujeżywnośćdlabezdomnych,adowalkizmarnowaniemżywnościangażujelicealistówzkrakowskichszkół.PobytwKrakowiebyłteżokazjądowspólnegozwiedzaniaprzypięknejwiosennejpogodzie,awłoskagrupaodwiedziłarównieżSanktuariumBożegoMiłosierdziawŁagiewnikach.

Po przybyciu do Sędziszowa Młp. zagraniczni nauczyciele trafili do Hotelu Ines, a młodzież pod opiekę rodzin uczniów sędziszowskiego LO. W ramach programu goście spotkali się też z dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz uczniami, by opowiedzieć o swoich krajach i szkołach.  Polscy uczniowie wraz z gośćmi pod opieką Pani prof. Anny Dziury uczestniczyli w zajęciach integracyjnych oraz w warsztatach projektowych, na których szukali sposobów ograniczenia marnowania żywności, a rezultaty pracy ze wszystkich spotkań zostaną zebrane na stronie projektowej. Na zaproszenie Licealnego Teatru Muzycznego goście obejrzeli musical „Madame Butterfly”, który niezwykle im się podobał. W czasie wolnym nauczyciele i młodzież zwiedziła też Rzeszów;  goście uważają, że polskie miasta są piękne, zielone i bardzo czyste.

Spotkanie w Polsce dostarczyło wszystkim wspaniałych wrażeń i miłych wspomnień.

Organizatorzy  spotkania w Polsce składają ogromne podziękowania wszystkim Rodzinom, które podjęły się goszczenia uczniów z Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. Ogromnie się cieszymy, że zawsze możemy liczyć na Państwa wsparcie!

                                                      prof. A. Dziura, prof. A. Homa, prof. W. Saj

                                               

publikacja: 01-04-2019 , autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.