MŁODZI EKOLODZY - NA RATUNEK PSZCZOŁOM

27 lutego 2019r odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego w Zespole Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach projektu p.t. „Młodzi ekolodzy na ratunek pszczołom”. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas kształcących się w zawodach : technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz uczniowie klas I i II branżowej szkoły I stopnia - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz III klasy zasadniczej szkoły zawodowej – mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Spotkanie to było poprzedzone wcześniejszą prezentacją filmów o tematyce pszczelarskiej, które uczniowie obejrzeli na zajęciach praktycznych: „ Rotacyjna hodowla pszczół”, „Selekcja pszczoły miodnej”, „Choroby zakaźne czerwiu”.
Na obecnym spotkaniu wykładowcą był Pan Grzegorz Bysiewicz, pszczelarz z doświadczeniem i pasją, członek Zarządu Koła Pszczelarzy w Ropczycach. W swoim wystąpienie poruszył wiele ciekawych i ważnych tematów dotyczących życia pszczół, ich roliw środowisku i w życiu człowieka oraz zwrócił uwagę na zagrożenia ekologiczne wynikające z postępu i rozwoju gospodarczego, niewłaściwego użytkowania i stosowania środków ochrony roślin, a co za tym idzie postępującego zanieczyszczenia środowiska, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia populacji a nawet wyginięcia pszczół. Młodzież miała również okazję zobaczyć produkty pszczele takie jak: miody, pierzgę, wosk pszczeli, pyłek. Cały wykład wzbogacony został prezentacją oraz ciekawymi filmami, poruszającymi najważniejsze obecnie problemy w prowadzeniu pasieki.
Spotkanie zakończyło się w Izbie Pszczelarskiej, utworzonej w naszej szkole w ramach tego projektu, gdzie zainteresowana młodzież mogła zapoznać się z dostępnym na rynku sprzętem i narzędziami stosowanymi w pracach pszczelarza oraz usłyszeć praktyczne rady od prowadzącego wykłady.

publikacja: 13-03-2019 , aktualizacja: 13-03-2019, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.