Światło Pokoju zapłonęło w Starostwie Powiatowym w Ropczycach

Zgodnie z tradycją ostatnią tegoroczną sesję Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego odwiedzili harcerze z miejscowego hufca ZHP, by przekazać „Betlejemskie Światło Pokoju”.

Akcja przekazywania „Betlejemskiego Światła Pokoju” została zapoczątkowana w 1986 r. przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy.

Każdego roku wybrana dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Hasło, które przyświeca tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło, które łączy”.  Harcerze i harcerki po raz dwudziesty ósmy byli strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

publikacja: 20-12-2018 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.