Wizyta delegacji ukraińskiej w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim

W dniach 4-5 października 2018 roku w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim gościła 6- osobowa delegacja z zaprzyjaźnionego Powiatu Stryjskiego na Ukrainie na czele z Przewodniczącym Stryjskiej Administracji Państwowej Wasylem Zubrytskym oraz Starostą  Romanem Kozakiem. Spotkanie rozpoczęło się w siedzibie Starostwa Powiatowego, gdzie zaproszonych przywitali Starosta Powiatu Witold Darłak oraz Dyrektor Wydziału Organizacyjnego i Promocji Dariusz Kaznecki. Tematem przewodnim wizyty były kwestie rozwoju procesów produkcyjnych oraz kontroli przestrzegania podstawowych norm produkcji i przetwórstwa oraz dostarczania produktów konsumentom. W pierwszym dniu wizyty goście mieli możliwość przyjrzenia się sadowi gruszowemu w Będziemyślu prowadzonemu przez Pana Jerzego Radzimowskiego.

Gospodarstwo zajmuje 34 ha (10 ha jest dzierżawione), z czego na 24 ha rosną grusze, na 2,5 ha wiśnie, a na 1,5 ha jabłonie. Pozostały areał stanowią grunty orne. W gospodarstwie uprawiane są grusze odmian letnich oraz takich, których owoce nadają się do dłuższego przechowywania.  Kolejnym punktem wizyty była winnica Vetus w Brzezinach prowadzona przez Pana Marka Kąkolewskiego. Obecnie Winnica zajmuje około jednego hektara gdzie posadzonych jest cztery tysiące sadzonek winorośli.

W drugim dniu wizyty goście mieli możliwość przyjrzenia się funkcjonowaniu Przedsiębiorstwa Produkcji Handlu i Usług Kabanospol z siedzibą w Wielopolu Skrzyńskim.

Wizyta delegacji z Rejonu Stryjskiego była okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów o planach dotyczących dalszej współpracy.  

publikacja: 05-10-2018 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.