W Gminie Iwierzyce obchodzili 50-tą rocznicę ślubu!

Osiem par świętowało w dniu 20 września 2018 r.  jubileusz 50-lecia pożycia w związku małżeńskim. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiercanach. Ceremonię poprzedziła Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Nockowej, celebrowana przez Proboszcza Parafii ks. Ryszarda Polańskiego.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przyznane na wniosek Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Iwierzycach medale, zostały wręczone przez Wójta Gminy Bogusława Muchę.

Pół wieku trwania w małżeństwie jest z pewnością powodem do radości i dumy. Przeżycie w sformalizowanym związku tak długiego okresu czasu zasługuje na podziw, a bez prawdziwej miłości z pewnością nie jest to możliwe. 50 lat wspólnego życia to wspaniały okres, który pokazuje, że oddanie dla drugiej osoby, może być wspaniałym wzorem dla młodych ludzi.

Z okazji wielkiego szczęścia, jakim jest ta wieloletnia i prawdziwa miłość, małżonkowie odebrali z rąk Wicestarosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Bernadety Frysztak oraz Członka Zarządu Ryszarda Filipka jubileuszowe upominki oraz adresy okolicznościowe z gratulacjami  za wspólnie spędzone lata.

Przybyłym na uroczystość parom towarzyszyły ich rodziny. Część artystyczną zaprezentował zespół „Paka Sędzisza”.


Jubilatom życzymy szczęśliwej, dalszej drogi we wspólnym życiu!

publikacja: 21-09-2018 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.