CITY BOUND BERLIN 2018

            W dniach 4-11.08.2017 sześcioro przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. ( 4 uczniów i 2 absolwentów)  wzięło udział w międzynarodowym wakacyjnym spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE. O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy: 

Karolina  i Martyna:

City Bound Europe to program łączący młodzież z całej Europy.  Dzięki niemu  nasza grupa mogła w Berlinie spotkać wspaniałych ludzi  z Grecji, Włoch, Czech, Niemiec i Rumunii, poznać ich kultury oraz tradycje. Podczas trwania projektu  wszyscy uczyli się współpracy, szacunku i tolerancji. Była to przygoda pełna świetnej zabawy i wrażeń. Przełamaliśmy wiele negatywnych stereotypów o innych narodowościach. Mogliśmy doskonalić posługiwanie się językiem angielskim, spotkanie dało nam też wielką motywację do nauki innych języków obcych!

Błażej  i Filip:

Program spotkania  był bardzo ciekawy, zadania realizowane były zawsze w międzynarodowych grupach, tak więc językiem angielskim musieliśmy posługiwać  się przez cały czas. W programie była między innymi gra miejska – okazja do poznawania zabytków oraz  historii Berlina, ale też ćwiczenie orientacji w terenie i korzystania z sieci  metra czy szybkiej kolei miejskiej;  zajęcia w parku linowym – gdzie ważnym elementem była współpraca przy asekuracji i wykonywaniu kolejnych zadań;  zajęcia kreatywne jak np. przedstawienia teatralne czy tworzenie filmów.

LIDERZY: Natalia (studentka anglistyki) i Michał  (student ekonomii):

Za nami kilka międzynarodowych projektów w LO, kiedy zbieraliśmy doświadczenie jako uczniowie. Bycie liderem grupy w projekcie międzynarodowym to coś nowego, ciekawe ale też odpowiedzialne zadanie. Trzeba służyć radą i wsparciem dla  uczestników, koordynować zadania projektowe, samemu prowadzić zajęcia. Wiele mogliśmy się nauczyć  od starszych i bardziej zaawansowanych liderów z innych krajów, staraliśmy się pomagać sobie nawzajem  Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej polskiej grupy, uczniowie chętnie brali udział w zajęciach i byli  kreatywni, naprawdę, aż miło było patrzeć.Wszyscy zaprzyjaźniliśmy się bardzo i znów,tradycyjnie,ciężko było się rozstać.

Projekt „City Bound Europe” realizowany jest w programie Unii Europejskiej "Młodzież w działaniu”, bazuje na pedagogice przeżyć, wspiera rozwój kompetencji psychospołecznych młodzieży, jak: kreatywność, komunikatywność, własna inicjatywa i dynamizm w działaniu, współpraca w grupie. Umiejętności te, oprócz dobrego wykształcenia i praktycznej znajomości języków obcych bardzo cenione są przez przyszłych pracodawców i przydatne w wykonywaniu każdego zawodu. Nasza szkoła szósty raz wzięła udział w tym programie, mamy nadzieję, że również w przyszłym roku uda się uczestniczyć w CITY BOUND EUROPE.

publikacja: 14-08-2018 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.