Informatyczni giganci

Sukces osiągnięty przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach na egzaminie maturalnym z informatyki może być powodem do dumy. Maturzyści uzyskiwali rewelacyjne wyniki, najwyższy to 96%.

Średnia egzaminu z tego przedmiotu w naszym Liceum wynosi 54,5%, średnia liceów ogólnokształcących w kraju wynosi  44%, natomiast w naszym województwie 37%.

Wynik 52% powiatu ropczycko-sędziszowskiego dla liceów ogólnokształcących to zasługa naszych absolwentów, gdyż na 18 zdających ten przedmiot 17 to uczniowie  Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach.

Dla porównania średni wynik  powiatu w technikach, w których ogółem  do egzaminu maturalnego z informatyki przystąpiło 10 uczniów, wynosi  22%.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że tak wysokie wyniki z tego przedmiotu uzyskiwane są już kolejny rok z rzędu. Cieszą nie tylko efekty, ale również duża liczba zdających egzamin z informatyki. Jak widać, na egzaminie procentuje zarówno wytężona praca nauczyciela, jak i wielka pasja uczniów. Można więc znów przytoczyć słowa:  „Taki informatyczny sukces wpisujący się w tradycję Liceum przynosi chlubę szkole i satysfakcję nauczycielowi, ale także świadczy o zaangażowaniu i zdolnościach uczniów”. 

 

publikacja: 11-07-2018 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.