Justyna Cabaj - najlepsza z ekologii na Podkarpaciu

Ekologia, to wciąż dziedzina, której poświęca się wiele uwagi w mediach, zarówno w kontekście selektywnej gospodarki odpadami, walki ze smogiem jak i wykorzystywania alternatywnych źródeł energii. Ma to służyć podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa. Ogromne jest znaczenie edukacji młodzieży w tym kierunku.  Poziom jej wiedzy w tej dziedzinie z pewnością będzie rzutował na losy naszej planety a tym samym na przyszłość człowieka jako gatunku.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach może poszczycić się sukcesami ekologicznymi swoich uczniów.

14 kwietnia 2018 roku, w PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie, odbyły się okręgowe eliminacje XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy IIIC: Justyna Cabaj, Kinga Kisiel i Kamila Kozłowska.

Spośród 80 uczestników najwięcej punktów zdobyła Justyna i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, które odbędą się w czerwcu w Olsztynie. Justyna już w ubiegłorocznej edycji olimpiady została finalistką zawodów centralnych i w związku z tym w pełni może skorzystać z przysługujących jej uprawnień i przywilejów podczas rekrutacji na studia. Ze swoim tytułem ma już zagwarantowane 100% maksymalnej liczby punktów rekrutacyjnych na kilkudziesięciu uczelniach w kraju i 100% punktów z biologii podczas rekrutacji na oblegane kierunki medyczne, w tym: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację i analitykę medyczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz  Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Gratulujemy Justynie sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w tegorocznych eliminacjach centralnych. Życzymy Jej, żeby została najlepszą ekolożką w kraju.

Jesteśmy z Ciebie dumni! Powodzenia!

Bożena Piekarska

publikacja: 16-04-2018 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.