AIESEC' 2018 – CHINY i OMAN w LO w Sędziszowie Młp.

Już szósty raz LO im. ks. Piotra Skargi uczestniczyło w projekcie organizowanym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. W dniach 15-19.01.2018 wolontariuszki z Chin i Omanu prowadziły cykl zajęć o tematyce krajoznawczej i kulturalnej dla uczniów LO w Sędziszowie Młp. Dodatkowo odbyły się też  dwie lekcje z AIESEC w klasach gimnazjalnych SP nr 2 w Sędziszowie Młp.  Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim, towarzyszyły im prezentacje multimedialne. O swoich wrażeniach opowiadają uczennice LO w Sędziszowie Młp., które przez tydzień gościły zagraniczne studentki:

JULITA DOBRZEWSKA, kl. II C:

Przez kilka dni miałam okazję gościć w domu dwie wolontariuszki z Omanu: Buthainę Alminji i Raiyę Almharmi. Dla mojej rodziny było to niecodzienne przeżycie, które będziemy miło wspominać. GoszczeniE ich dało mi możliwość ćwiczenia języka angielskiego w praktyce, a także poznania bliżej kultury Omanu. Po szkole wieczorami rozmiawiałyśmy o naszych krajach, kulturze, kuchni, zwyczajach, religiach. Wydaje mi się to niezwykłe, że mimo tak wielu różnic tak łatwo mogłyśmy się porozumieć.

Dominika Czyż, kl. II D:

Moja rodzina gościła w domu Renee Chen z Chin. Była to dla nas świetna przygoda, kilka cudownych dni wypełnionych angielskim i inną kulturą. Przez te kilka dni dowiedziałam się naprawdę wiele o Chinach, które (jak się okazało) bardzo często są mylone w jakiś nieoczywisty sposób z Japonią, mają ciekawą, rozbudowaną kulturę i pyszne jedzenie (Renee przygotowała dla nas kurczaka w sosie z coca – coli). Takie wymiany są doskonałym pomysłem, dzięki AIESEC zyskałam nową przyjaciółkę z tak odległego zakątka świata. Jedynym minusem jest pożegnanie, którego najzwyczajniej w świecie się nie chce.

Pani Leokadia Czyż, Mama Dominiki:

Podczas wizyty naszego gościa byłam pod wrażeniem bardzo dobrej znajomości języka angielskiego mojej córki. Cieszę się, że szkoła organizuje tego typu wymiany, które pomagają uczniom rozwijać horyzonty. To był intensywny czas dla mojej rodziny zarówno pod względem poznawczym, kulturowym jak i językowym. Warto uczyć się języków, gdyż pozwalają porozumieć się z ludźmi z różnych zakątków świata. Jestem wdzięczna za to doświadczenie, które pozwoliło też mojej córce i nam otworzyć się na innych ludzi - nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko jest do osiągnięcia. Trzeba mierzyć wysoko! 

publikacja: 22-01-2018 , aktualizacja: 22-01-2018, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.