Językowe sukcesy ropczyckiej licealistki

Emilia Szpara, uczennica klasy IIA Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach zakwalifikowała się do etapu okręgowego 41. Olimpiady Języka Niemieckiego.

To duży sukces, gdyż poziom ogólnopolskich olimpiad językowych jest wysoki i wymaga od ucznia bardzo dobrej znajomości języka obcego. Przed Emilią kolejny test trwający 90 min., który odbędzie się już 12 stycznia 2018r.

Warto wspomnieć, że w tym roku szkolnym w Ogólnopolskim Konkursie  języka niemieckiego ,,Deutschfreund” Emilia zajęła I miejsce w województwie podkarpackim oraz VIII miejsce w kraju, rozwiązując test konkursowy na 92,86%. Uczennica zdaje sobie sprawę z tego, że nauka języka obcego to nie tylko udział w konkursach, ale również jego praktyczne wykorzystanie, toteż chętnie uczestniczy w wymianach młodzieży organizowanych ze szkołami partnerskimi z Niemiec, szlifując język niemiecki i angielski. Do tej pory Emilia reprezentowała nasze Liceum w trzech projektach i gościła u siebie w ramach wymiany koleżankę z Turyngii.

Gratulujemy dotychczasowych wyników i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Cecylia Szędzioł

publikacja: 08-01-2018 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.