Rendez vous pierwszaków ze szkołą gra biblioteczno-szkolna w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

 

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

 Glenn Doman

 

            W przeddzień szkolnego święta Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Patrona Szkoły, 11 października, reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w grze biblioteczno-szkolnej pt. Rendez vous pierwszaków ze szkołą, celem której było wykazanie się wiedzą o szkole, jej patronie i bibliotece w sposób odmienny, „na luzie”. Cztery trzy osobowe drużyny z klas:    1a kolor czerwony  [Gabriela Motyka, Marcelina Ochab, Przemysław Kanach], 1b kolor niebieski [Jakub Misiak, Patryk Kotula, Anna Ozga], 1c kolor zielony [Martyna Paśko, Gabriela Świniuch, Aleksandra Ochab] i 1d kolor żółty [Konrad Mazur, Gabriela Kamień, Gloria Pallini] o godz. 8:15 zmierzyły się z 21 pytaniami przygotowanymi przez organizatorów zabawy, uczniów klasy 2b. Gracze najpierw musieli zdobyć pytania m.in. w pięciu bazach o tajemniczych nazwach: Buldożerca, Gabinet Plastra, Pokój Map, Żukolec  i Kuchnia Patelniaka, a następnie odszukać na nie odpowiedzi na szkolnych korytarzach i w bibliotece w ciągu 25 minut. Wygrała ta drużyn, która zdobyła najwięcej punktów.        

Oto wyniki:

1 miejsce Zieloni klasa 1c: 34,5 pkt

2 miejsce Czerwoni klasa 1a : 24 pkt

3 miejsce Żółci klasa 1d: 20,5 pkt

4 miejsce Niebiescy klasa 1b: 16 pkt

            Oficjalne podanie wyników i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom  gry nastąpi 13 października w trakcie uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej.

            Pierwszoklasiści bawili się wyśmienicie za sprawą organizatorów w osobach Szefunia: Karola Siwca i jego pomocników: Aleksandry Sikory, Aleksandry Kielar, Gabrieli Szewc, Anety Ziobro, Benedykta Baljona i Dominika Pociask. Przygotowując się do zabawy musieli poszperać w zbiorach naszej biblioteki: w publikacjach dotyczących szkoły i jej patrona.

            Sama gra biblioteczno-szkolna po raz pierwszy została przeprowadzona w czerwcu 2016 roku w związku z ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo i biblioteki szkolne Jak nie czytam jak czytam.

opiekun Elżbieta Skotniczny

publikacja: 12-10-2017 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.