CITY BOUND TRANSYLWANIA '2017

W dniach 18-27.08.2017 sześcioro przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. wyjechało na wakacyjne spotkanie młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE w Rumunii, w mieście Kluż-Napoka. 

O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy: 

Patrycja Cisek i Daria Dąbrowska, kl. IID:

City Bound to wspaniała przygoda. To niesamowite, jak wiele można dowiedzieć się w przeciągu zaledwie tygodnia o różnych krajach i kulturach, że nie trzeba wielu lat, by wyzbyć się uprzedzeń do innych narodów i by uświadomić sobie, jak wspaniali ludzie mieszkają w Europie. Spotkanie pomogło nam pokonać nieśmiałość, otwarcie wyrażać swoje zdanie, nawet, jeśli musiało to być w języku obcym. ChoćwgrupiebyliludziezPolski,Niemiec,Rumunii,CzechiHiszpanii,potrafiliśmysięszybkozaprzyjaźnićirazemdobrzebawić.

Paweł Feret i Filip Ignaś, kl. IID:

Oprócz ciekawego programu spotkanie było też okazją do  posługiwania się językiem angielskim przez cały czas, w różnych sytuacjach: podczas zwiedzania, dyskusji, przygotowywania posiłków i w wolnym czasie – to jeden z największych atutów programu.  Transylwania znana jest nie tylko z wampirów i zamku hrabiego Drakuli. W mieście Turda w pobliżu Kluż-Napoki zwiedzaliśmy jedną z największych i najstarszych kopalni w Europie – Salina Turda. Jest tam też podziemny park rozrywki, w którym spędziliśmy cały dzień.  W drodze powrotnej do Polski spędziliśmy też piękny wieczór w Budapeszcie.

Michał Majka, absolwent:

W programie zaplanowano bardzo ciekawe zajęcia: kręcenie filmów, przygotowanie reklam, przedstawienia teatralnego, gra miejska i poznawanie Kluż-Napoki, wieczór wielokulturowy, zajęcia integracyjne i wiele innych... wszystkie wymagały od nas współpracy, pomysłowości, umiejętności planowania i rozwiązywania problemów.

Aldona Homa, opiekun:

Projekt „City Bound Europe” realizowany jest w programie Unii Europejskiej "Młodzież w działaniu”, bazuje na pedagogice przeżyć, wspiera rozwój kompetencji psychospołecznych młodzieży, takich jak: kreatywność, komunikatywność, własna inicjatywa i dynamizm w działaniu, współpraca w grupie. Umiejętności te, oprócz dobrego wykształcenia i praktycznej znajomości języków obcych bardzo cenione są przez pracodawców i przydatne do wykonywania każdego zawodu. Nasza szkoła wzięła piąty raz udział w tym programie, mamy nadzieję, że również w przyszłym roku uda się uczestniczyć w CITY BOUND EUROPE.

publikacja: 29-08-2017 , aktualizacja: 29-08-2017, autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.