Reprezentant Powiatu na Mistrzostwach Polski Kadetów U-15 i Juniorów U-20 w Wędkarstwie Spławikowym - Częstochowa 30 czerwca 2 lipca 2017r.

Wędkarstwo zaszczepił we mnie tata koleżanki z klasy jeszcze w szkole podstawowej, przygotowując mnie i grupę uczniów z naszej szkoły do Międzyszkolnych Zawodów Wędkarskich rozgrywanych w tamtym czasie w Powiecie Ropczycko - Sędziszowskim.  Obecnie mogę szczerze powiedzieć, że jest to moja życiowa pasja. Ukończyłem w tym roku klasę III Technikum Mechanicznego w  Zespole Szkół ks. dr Jana Zwierza w Ropczycach gdzie cieszę się dużym wsparciem w moich sportowych zmaganiach, zarówno ze strony kolegów jak i nauczycieli.
           Zdobyłem już kilkadziesiąt wędkarskich pucharów i medali. W tym sezonie  po zdobyciu tytułu Mistrza Koła  oraz wygraniu zawodów o Mistrzostwo Okręgu rozgrywanych
 w maju na rzeszowskim Wisłoku zakwalifikowałem się do Mistrzostw Polski
 w Wędkarstwie Spławikowym,.
          Dzięki wsparciu Starosty Powiatu,  Zarządu Koła Miejsko - Gminnego nr 26 PZW oraz Rzeszowskiego Okręgu PZW  miałem  możliwość  sprawdzenia swoich sił na zawodach rangi ogólnopolskiej oraz reprezentowania Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego w środowisku wędkarzy wyczynowych.
           Tegoroczne Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 30 czerwca - 2 lipca i rozgrywały się na zbiorniku wodnym wodociągów w Częstochowie. Zawody realizowane  były w dwóch kategoriach wiekowych, do 15 oraz do 20 roku życia, ja byłem w grupie juniorów. W piątek 30 czerwca nad zbiornikiem w celu odbycia treningu, zjawiło się wraz z trenerami 110 zawodniczek  i zawodników z  37 Okręgów PZW (49 kadetów i 61 juniorów).
Po przetestowaniu łowiska wszyscy udali się na ceremonię otwarcia Mistrzostw Polski, na której po części oficjalnej odbyła się odprawa i losowanie sektorów.

Przez następne dwa dni młodzieżowa elita Polski w dyscyplinie spławikowej rywalizowała o największe laury. Łowiliśmy przede wszystkim: płocie, leszcze, okonie oraz pojedyncze sumiki karłowate. W sobotę zająłem szóste i w niedzielę siódme miejsce
w sektorze, co w klasyfikacji końcowej uplasowało mnie na 32 pozycji w swojej kategorii. Podczas całych zawodów złowiono 277 kg ryb, które jak zawsze po zważeniu trafiły
 z powrotem do zbiornika.
            Po zakończeniu drugiej tury  udaliśmy się  na Uroczystość Zamknięcia Mistrzostw
 i uhonorowanie zwycięzców. Relację z zawodów można śledzić na wielu wędkarskich portalach internetowych np. www.pzw.org.pl oraz w jednym z najczęściej czytanych pism hobbystycznych w Polsce ’’Wiadomości Wędkarskie”

            Serdecznie dziękuję za okazaną mi pomoc i zachęcam wszystkich do zainteresowania się wędkarstwem wyczynowym, gdyż jest to niezwykle ciekawa dyscyplina sportowa.

Jan Wszołek

publikacja: 06-07-2017 , aktualizacja: 06-07-2017, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.