Kilka dobrych rad jak ubarwić życie, czyli znajdź pasję, a odnajdziesz samego siebie

Przez cały kwiecień 2017 r. hasło Kilka dobrych rad jak ubarwić życie, czyli znajdź pasję, a odnajdziesz samego siebie, było motywem przewodnim ekspozycji prezentowanej w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół im. Ks. dra. J. Zwierza w Ropczycach oraz Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach.

Ekspozycja ukazywała zarówno pojedyncze eksponaty jak i kolekcje, wypożyczone od osób prywatnych, prezentujące różnorodne zainteresowania i pasje.

Zwiedzający podziwiali kolekcje: znaczków, monet, miniatur samochodów, wiedźm, muszli, żab, magnesów, kubków czy też naparstków z różnych stron świata. Bogaty zbiór nut do nauki gry na pianinie oraz kolekcję płyt z muzyką klasyczną. Zachwycali się wyrobami rękodzieła artystycznego: obrazami olejnymi, haftowanymi, batikami czy też asamblażami z suszonych roślin.

Miłośników robótek ręcznych zaciekawiły serwetki wydziergane na szydełku lub haftowane, swetry robione na drutach i szydełkiem oraz bogaty zbiór akcesoriów do tworzenia ich.

Wzrok przyciągała też kolekcja staroci: żelazka „z duszą”, zabytkowe radio, aparat fotograficzny i ekspres do kawy, waga szalkowa, mosiężne moździerze, samowar, miedziane naczynia.

Ciekawość budziły wędki i książki o wędkowaniu, prawdziwy ul, odzież pszczelarza wraz z akcesoriami, wieniec pszczeli, miodziarka, plaster miodu oraz wyroby z wosku pszczelego, którym towarzyszyło mnóstwo ciekawostek o pszczołach i pszczelarstwie.

Wystawę obejrzeli uczniowie z naszych szkół, a ponadto wycieczki z zewnątrz: grupy gimnazjalistów, którzy przyjechali w ramach rekrutacji na Dni Otwarte Szkoły, grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej przy z ZS nr 1 w Ropczycach, Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach, ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ropczycach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach oraz osoby indywidualne. Ogółem wystawę obejrzało około 1000 osób.

Mamy nadzieję, że za pośrednictwem tej wystawy udało się przekonać tak naszych uczniów jak i wszystkich zwiedzających, że warto mieć w życiu pasję – enklawę, która może stać się źródłem radości, satysfakcji i spełnienia. Że warto znaleźć hobby, które nada egzystencji smak i koloryt, może być sposobem na nudę czy też ucieczkę od problemów codzienności, a może też stać się pasjonującym zawodem.

Wszystkim osobom, które udostępniły nam swoje kolekcje i eksponaty bardzo serdecznie dziękujemy za wypożyczenie nam tych cennych zbiorów, a zwiedzającym za miłe słowa.

Nauczyciele bibliotekarze: Lucyna Sokołowska, Dorota Pleśniak-Sh’Hadeh, Dorota Mucha

publikacja: 31-05-2017 , aktualizacja: 31-05-2017, autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.