Serdecznie zapraszamy do Międzyszkolnej Bursy w Ropczycach

Już teraz możesz do Nas przyjść i złożyć swój Wniosek o przyjęcie
do Międzyszkolnej Bursy w roku szkolnym 2017/2018.

W Naszej placówce mogą zamieszkać uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczący się poza miejscem zamieszkania, a zainteresowani mają możliwość składania Wniosków o przyjęcie do Bursy do dnia 20 lipca 2017 roku. Informacja ta, dotyczy również osób chcących zamieszkać w Bursie jedynie w okresie zimowym.
Naszym mieszkańcom zapewniamy opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, przyjazne warunki do nauki jak również pomoc w przygotowaniu się do zajęć. Oferujemy: pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe, bezpłatną siłownię, pomieszczenie multimedialne, pokój gier (billard, ping-pong, piłkarzyki), bezpłatne wi-fi. Ponadto dla naszych mieszkańców organizujemy bezpłatne korepetycje z matematyki oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Ropczycach.
Umożliwiamy również rozwijanie zainteresowań, w ramach działających w Bursie sekcji i grup, w tym: Sportowej, Rzemiosła, Fotograficznej, Kulinarnej, Literacko-filmowej, Wolontariatu oraz Samorządu.
Wspólnie z młodzieżą współorganizujemy różne imprezy okolicznościowe, jak: Chrzest pierwszoroczniaków, Dzień Chłopaka, Andrzejki, Spotkanie wigilijne, Walentynki, Dzień kobiet, Spotkanie wielkanocne, Pożegnanie maturzystów, Dzień zdrowia.
Nasza placówka uczestniczy w organizowaniu żywienia wychowanków. Warto dodać, iż rodziny o niskim dochodzie mogą ubiegać się o dofinansowanie żywienia przez Ośrodki Pomocy Społecznej, a z tytułu zameldowania dziecka w Bursie rodzinie przysługuje dodatek do zasiłku rodzinnego, ze względu na podjęcie przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania.
Miesięczna opłata za kwaterunek wynosi 70 zł. , a za pobyt do 2 tygodni – 35 zł. Opłata naliczana jest od momentu zakwaterowania w Bursie – w miesiącach, w których uczeń nie mieszka w placówce opłaty nie są pobierane.
Wymagane dokumenty można pobrać z Naszej strony internetowej: www.mbursa.pl lub bezpośrednio w sekretariacie Bursy. Zachęcamy do odwiedzania Naszej placówki, znajdującej się w budynku Starostwa Powiatowego w Ropczycach przy ul. Konopnickiej 5, na III piętrze. Wszelkich informacji udzielamy również telefonicznie pod numerem 17 22-20-711 oraz e-mailowo – bursa@spropczyce.pl.

Dyrektor oraz pracownicy serdecznie zapraszają uczniów, rodziców oraz nauczycieli
do zapoznania się z ofertą Międzyszkolnej Bursy w Ropczycach.

publikacja: 09-05-2017 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.