Uroczystość pożegnania maturzystów w sędziszowskim ogólniaku

28 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odbyło się pożegnanie maturzystów.

Program uroczystości rozpoczęła  Msza Święta w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego, koncelebrowana  przez  ks. Dziekana Krzysztofa Gaca i ks. Grzegorza Chmielowskiego, szkolnego katechetę.

Po powrocie z kościoła, zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie zebrali się w szkolnej hali widowiskowo-sportowej na dalsze świętowanie. Wszystkich powitała Wicedyrektor  Liceum – Halina Szela. Życzenia optymizmu i wiary we własne możliwości, trafnego wyboru tematów egzaminacyjnych, kontynuowania nauki na wymarzonych kierunkach studiów, wspaniałej przyszłości oraz  wyników maturalnych  pozwalających spełnić młodzieńcze marzenia i ambicje przekazała maturzystom Dyrektor Szkoły – Pani Lucyna Doroba.

Zdzisław Pupa - Senator Rzeczpospolitej Polskiej, przesłał dla społeczności szkolnej list z pozdrowieniami.   

Życzenia i gratulacje maturzystom i ich rodzicom, podziękowania nauczycielom i wychowawcom przekazali również  obecni na uroczystości  Pan Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego - Witold Darłak i Pani Bernadeta Frysztak - Wicestarosta. Ciepłe słowa z najlepszymi życzeniami skierował do wszystkich Pan Bogusław Kmieć - Burmistrz Sędziszowa Młp. W imieniu Rady Rodziców głos zabrał  Przewodniczący  Janusz Daniel.

61 maturzystów odebrało nagrody i wyróżnienia za  wysokie wyniki w nauce oraz za  pracę społeczną w samorządach klasowych i samorządzie szkolnym, za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, za pracę w szkolnym kole Caritas i Związku Strzeleckim „Strzelec”, za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i  uroczystościach patriotycznych, za pracę w organizacjach szkolnych, za pracę dziennikarską w gazecie szkolnej LOkomitywa, za występy w  Licealnym Teatrze Muzycznym i  za wzorowe czytelnictwo. Nagrody wręczali przemiennie Pan Starosta, Pani Wicestarosta, Pani Dyrektor, Przewodniczący i Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców.

W bieżącym roku, siódmy  raz z rzędu  przeprowadzony został plebiscyt, mający na celu wyłonienie absolwentów, którzy w czasie  trzyletniego pobytu w szkole  odznaczali się wysokimi wynikami w nauce, w  sporcie oraz aktywnym uczestnictwem w życiu szkoły. Uczniowie ci nagrodzeni zostali statuetką „PIOTR”. Spośród 22 nominowanych uhonorowano tych, którzy uzyskali najwyższe wyniki w głosowaniu.

Tytuł NAJLEPSZEGO Z NAJLEPSZYCH - Primus Inter Pares w bieżącym roku otrzymała  Aneta Andreasik za średnią  ocen 5,35. Statuetkę w kategorii SPORTOWIEC SZKOŁY odebrał Jakub Ziobro , a SPORTSMENKA SZKOŁY – Weronika Czółno. Najlepszą ARTYSTYCZNĄ DUSZĄ okazała się Iwona Polek, a PIOTRA za DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNĄ otrzymał Michał Majka. Na OSOBOWOŚĆ SZKOŁY wybrany został  Beniamin Chłopek a za NAJWYŻSZĄ FREKWENCJĘ wyróżniono  dwie   uczennice  Klaudię Traciak i Karolinę Ziobro. W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy Rada Pedagogiczna przyznała tytuł i statuetkę AMBASADORA SZKOŁY  dla wyjątkowego absolwenta Michała Majki. Statuetki wręczali maturzystom Pani Wicestarosta i Pan Burmistrz, którzy  każdemu  wyróżnionemu przekazywali również upominki od samorządu powiatu i gminy.

Bibliotekarz szkoły Pani Elżbieta Skotniczny  tradycyjnie ufundowała nagrody najlepszym „Czytelnikom” - Karolinie Ziobro i Szymonowi Dorakowi.

Społeczność szkolna i wszyscy goście, a wcześniej Ksiądz Dziekan w Kościele, pożegnali kwiatami i  pamiątkowymi upominkami Pana Jacka Magdonia, który po kilkunastu  latach pracy w Liceum postanowił zmienić pracodawcę.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów. Oprócz pięknych występów wokalnych , życzeń i podziękowań grupa chłopców z klas maturalnych zaprezentowała ciekawe układy taneczne, entuzjastycznie przyjęte przez oglądających. Maturzyści w tym dniu, pięknie  prezentowali się w biretach, podarowanych im przez młodszych kolegów.    

Uroczystość pożegnania maturzystów to bardzo ważna data w kalendarzu szkolnym, zawsze skłania do wzruszeń  i refleksji.

Z perspektywy trzech  ostatnich lat wszyscy członkowie naszej szkolnej społeczności z pewnością mogą powiedzieć „…i nie żal nic, i żal tak wiele”.

publikacja: 04-05-2017 , aktualizacja: 05-05-2017, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.