„Ekologiczny” sukces Justyny

Kształtowanie świadomości ekologicznej, właściwych postaw młodzieży wobec środowiska oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych to nie tylko ważne cele edukacyjne szkoły ponadgimnazjalnej, ale również cele Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach, biorąc każdego roku udział w tym konkursie, dowodzą, że ich zainteresowania obejmują również problematykę ekologiczną. Tym razem w  eliminacjach wojewódzkich OWE, jako finalistki etapu szkolnego, brały udział trzy uczennice z klasy IIC: Justyna Cabaj, Dominika Rojek i Patrycja Stachowicz.

W tym roku szkolnym wojewódzki etap olimpiady odbył się 22 kwietnia w Instytucie Zdrowia i Gospodarki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

 Po ocenie testu składającego się z 50-u pytań i przeprowadzeniu eliminacji ustnych jury, spośród 47 uczestników, zakwalifikowało do centralnego etapu olimpiady 7 osób, w tym Justynę Cabaj. Nasza uczennica uplasowała się na drugim miejscu! Udzielając 70% poprawnych odpowiedzi w teście eliminacji krajowych, uzyskała prawo wstępu na 62 uczelnie w Polsce bez postępowania kwalifikacyjnego. Bardzo cieszy nas sukces Justyny, gratulujemy Jej serdecznie i życzymy powodzenia w Warszawie, podczas centralnego finału olimpiady. Odbędzie się on w czerwcu br. i, podobnie jak na etapie wojewódzkim, uczestnicy będą brać udział w warsztatach ekologicznych oraz wykładach poświęconych zagadnieniom ekologii i ochrony środowiska. Z pewnością będzie to kolejna, doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i nabycia nowych umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych.

 Jeszcze raz gratulujemy Justynie i obiecujemy trzymać kciuki w czerwcu.

                                                                                                                                                             Bożena Piekarska

publikacja: 24-04-2017 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.