Pilotażowy program z informatyki

Z dużą radością i satysfakcją informujemy, że w naszym *Gimnazjum Nr 6* *w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Ropczycach odbyły się zajęcia z robotyki. Jako jedyna placówka w województwie podkarpackim kształcąca młodzież niepełnosprawną intelektualnie, przystąpiliśmy do pilotażowego programu z informatyki. Pilotaż jest inicjatywą Ministerstwa Edukacji.
*Zajęcia te są ważnym elementem realizacji innowacyjnego programu nauczania z informatyki w zakresie programowania. Realizowany jest pod tytułem *„Pilotażowy program nauczania z informatyki dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Informatyka i robotyka z Lego”. *Udział w pilotażu daje nam szansę sprawdzenia możliwości
wprowadzenia do programu nauczania dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie programowania na zajęciach komputerowych i informatycznych. Gościnnie w zajęciach wzięli też udział uczniowie Szkoły Podstawowej, klasy IV – VI.

Spotkanie prowadziły Panie Instruktorki z firmy „ŚWIAT ROBOTYKI. Pomysł Nauka Innowacje”. Podczas zajęć uczniowie korzystali z programów oraz zestawów klocków *LegoWeDo*.
Są to specjalne zestawy, służące kształceniu podstawowych umiejętności
programowania. Zajęcia były niezwykle interesujące. Pochłonęły uwagę uczniów tak bardzo, że niechętnie udali się na przerwę. Podczas spotkania uczniowie poznali instrukcję dotyczącą sposobu korzystania z oprogramowania, budowy mechanizmów z klocków Lego oraz połączenia tych ważnych elementów. Uczniowie pracowali w 2 osobowych zespołach. Wspólnie budowali konstrukcje, programowali je na laptopach, następnie uruchamiali za pomocą programu. Na zakończenie zajęć zbudowali platformę, na której odbyły się wyścigi powstałych konstrukcji. Było wiele ciekawej zabawy, interesującej wiedzy oraz satysfakcji z osiągniętych celów i realizacji zadań.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

publikacja: 10-03-2017 , aktualizacja: 10-03-2017, autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.