Znany i ceniony – o Mehofferze coraz głośniej…

Aż 28 uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu ropczycko-sędziszowskiego wzięło udział w IV edycji konkursu „Znany, sławny, ceniony – życie i twórczość Józefa Mehoffera” organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach.

Pytania konkursowe wymagały od uczestników nie tylko bardzo dobrej znajomości biografii i dorobku artysty, ale również orientacji w kontekście kulturowym jego dzieł. Mimo znacznego stopnia trudności testu gimnazjaliści poradzili sobie znakomicie z tym wyzwaniem, dlatego jury, oprócz trzech pierwszych miejsc, przyznało także wyróżnienia.

I miejsce ex aequo zajęły: Alicja Chodak z Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Dolnej oraz Jolanta Nowak z  Publicznego Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim. II miejsce zajęła Natalia Bereś z Zespołu Szkół w Łączkach Kucharskich, a III miejsce Wiktoria Matusik z Zespołu Szkół nr 3 w Ropczycach. Wyróżnienia otrzymały:

Martyna Chojecka z Zespołu Szkół w Małej,

Gabriela Mardeusz z Zespołu Szkół w Łączkach Kucharskich,

Kinga Krasoń z Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Górnej oraz

Katarzyna Longosz z Publicznego Gimnazjum w Ostrowie.

Gratulujemy nie tylko laureatom i wyróżnionym ale również ich opiekunom. Obudzić w młodym człowieku bezinteresowny szacunek dla wartości sztuki to wielki sukces we współczesnym świecie. Organizatorzy konkursu pragną podziękować panu Witoldowi Darłakowi – Staroście Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i panu Bolesławowi Bujakowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Ropczyce, którzy zawsze wspierają inicjatywy kulturalne podejmowane przez naszą szkołę, za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu. Dziękujemy także panu Adamowi Syplowi – prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej – za interesującą prelekcję poświęconą sztuce.Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w piątej edycji konkursu za rok.                                                        

                                                                                           Marta Rząsa

publikacja: 08-03-2017 , aktualizacja: 08-03-2017, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.