XXV Światowy Dzień Chorego w Rudzie

„wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”

(Łk 1,49)

 9 lutego br. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rudzie odbyły się uroczystości w ramach obchodów XXV Światowego Dnia Chorego, ustanowionego w 1992 roku przez Św. Jana Pawła II w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na swoje życie. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Dzień ten był okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych, a także wyrazem solidarności i poparcia dla pracowników służby zdrowia, wolontariuszy i zaangażowanych w posługę chorym i cierpiącym; dla instytucji, które działają w tym obszarze; a także dla rodzin, które z miłością opiekują się swoimi chorymi krewnymi.

Zarówno dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej jak i dla personelu z Dyrektor Haliną Krysą na czele, był to dzień pełen radości, wzruszeń i zadowolenia.  Wspólnie spędzone chwile podnoszą na duchu i dają poczucie wspólnoty.

W tej szczególnej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Samorządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego: Starosta Witold Darłak, Wicestarosta Bernadeta Frysztak , Etatowy Członek Zarządu Dorota Sędłak, Sekretarz Elżbieta Wojtasik, Radny Powiatu Ryszard Filipek oraz Dyrektor PCPR Zofia Mudryk.

publikacja: 10-02-2017 , aktualizacja: 17-02-2017, autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.