Matematycznych potyczek ropczyckich licealistów ciąg dalszy

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach od kilku lat ma swoich reprezentantów w ścisłej czołówce konkursów matematycznych o zasięgu wojewódzkim. Licealiści zajmują miejsca na podium zarówno w Konkursie Matematycznym im. Jana Marszała, Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Lei jak i w Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa.
Ogłoszono już wyniki XXXII Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała. Kamil Roman zajął w nim III miejsce. Jest to kolejny matematyczny sukces ucznia. Warto dodać, że Kamil jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów a także Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego
Licealiści oczekują na wyniki XVI Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa, który odbył się 3 grudnia 2016 roku. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z całego Podkarpacia. Nasze Liceum reprezentował zespół w składzie: Kamil Roman i Jadwiga Bizoń z klasy 2d oraz Jakub Róg z klasy 3d. Uczniowie zmierzyli się z czterema trudnymi zadaniami. Talent i pracowitość młodych matematyków były podstawą ich dotychczasowych sukcesów, więc i tym razem pozwalają z optymizmem oczekiwać na rezultaty naukowej rywalizacji.
Na zdjęciu uczestnicy finału Konkursu Matematycznego im Jana Marszała: Jadwiga Bizoń, Kamil Roman i Jakub Róg.

Jadwiga Bizoń
klasa II d

publikacja: 20-12-2016 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.