Uczniowie sędziszowskiego Liceum wśród stypendystów Urzędu Marszałkowskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego  przedstawił wykaz uczniów, którym przyznano na rok szkolny 2016/2017 stypendia w ramach programu „ Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne - na rok szkolny 2016/2017.

Wśród beneficjentów znaleźli się również uczniowie sędziszowskiego Liceum.  Wszystkie wnioski złożone przez naszych uczniów zostały pozytywnie zweryfikowane, a więc ośmioro przedstawicieli różnych klas ma powody do zadowolenia. Są to z klas pierwszych - Karolina Toton, Patryk Motyka, Gabriel Lichacz, Rafał Rój i Karol Siwiec , z klas drugich – Kinga Białek i Dominik Feret  a klasy trzecie reprezentuje – Joanna Jaworek.

Dotychczas, od 2008 roku z takiego wsparcia finansowego - pochodzącego z Funduszy Unii Europejskiej  -  z naszej szkoły skorzystało łącznie 59 uczniów.

Sukces uczniów to przede wszystkim efekt ich bardzo dobrych wyników  nauce, pozwalających na spełnienie kryteriów niezbędnych do przyznania stypendium ale też zainteresowanie nauczycieli, wychowawców, dyrekcji szkoły, którzy zachęcają i pomagają w przygotowaniu dokumentacji.

A co o swoim  sukcesie powiedzieli sami uczniowie.

Dominik z klasy 2b – „Jestem mile zaskoczony otrzymanym stypendium. Nigdy nie myślałem, że zostanie mi ono przyznane za osiągnięcia szkolne. Jestem pewny ułatwienia dalszej edukacji dzięki niemu. Planuję zakupić sobie  laptop, dzięki któremu dostęp do wszelkich informacji oraz obróbki prac naukowych będzie o wiele łatwiejszy. Dziękuję bardzo dyrekcji i  prof. M. Lalickiej-Saj za pomoc w przygotowaniu i wysłaniu wniosku”.

Patryk z klasy 1b – „We wrześniu dowiedziałem się o możliwości starania się o  stypendium. Dzięki pomocy grona profesorskiego udało mi się przygotować wniosek, który został pozytywnie rozpatrzony. Bardzo się cieszę, ponieważ stypendium otrzymam po raz pierwszy.  Za otrzymane pieniądze planuję kupić sobie komputer, który pomoże mi w nauce programowania”.

Gabriel z klasy 1b – „O programie stypendialnym dowiedziałem się we wrześniu.  Na początku nie sądziłem, że mam szanse na jego otrzymanie, ale spróbowałem. I udało się. Byłem bardzo zadowolony, gdy zobaczyłem swoje nazwisko na liście uczniów, którym je przyznano. Jeszcze nie mam sprecyzowanych planów co do jego przeznaczenia. Będzie to prawdopodobnie nowa drukarka, lepszy komputer i biurko do nauki. Uczę się w klasie z rozszerzonym programem nauczania  informatyki  więc ten sprzęt będzie dla mnie bardzo przydatny.”

Joanna z klasy 3f – „Stypendium, które otrzymałam bardzo pomoże mi w realizacji moich celów i spełnieniu marzeń. Planuję przeznaczyć je na pomoce dydaktyczne , dzięki którym będę mogła lepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości i wybranych studiów. Jest to dla mnie ogromne wsparcie oraz nagroda. Bardzo cieszę się z możliwości korzystania z takiej pomocy”.

publikacja: 12-12-2016 , autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.