WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Jak co roku w okresie przedświątecznym, w Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego.Zorganizowanie warsztatów umożliwiło wsparcie uzyskane od Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – Pana Witolda Darłaka.

W pierwszym dniu – 2 grudnia 2016 roku, w warsztatach wzięła udział młodzież Międzyszkolnej Bursy, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. oraz uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Karola Olszewskiego z Sędziszowa Młp. Warsztaty poprowadziła Pani Izabela Pawłowska – wychowawca w Bursie. Tematem przewodnim były wianki świąteczne - wianki wiszące i takie, które można położyć na stole.

 W drugim dniu – 5 grudnia 2016 roku, w warsztatach uczestniczyli w dalszym ciągu wychowankowie Międzyszkolnej Bursy oraz uczniowie Gimnazjum im. Kamila Baczyńskiego w Sędziszowie Młp. i uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. Warsztaty poprowadziła Pani Marcelina Mycek – wychowawca w Bursie. Podczas spotkania uczestnicy wykonywali ozdoby świąteczne (bombki oraz śnieżynki) metodą Quilingu.

 Podczas obu spotkań młodzież wykazała się dużą kreatywnością wykonując przepiękne prace. Każdy wianek, bombka czy śnieżynka były inne i był to efekt pracy nie tylko dziewcząt lecz
również chłopców, którym praca szła równie dobrze i sprawnie. Podczas warsztatów wykorzystano różnorodne materiały – wstążki, koraliki, sznurki, szyszki, suszone pomarańcze i inne, stanowiące elementy dekoracyjne. Ponadto podczas spotkań młodzież dobrze się bawiła, żartowała, prowadziła ożywione rozmowy. Dzięki temu panowała pozytywna atmosfera służąca integracji młodzieży oraz popularyzacji
zwyczajów świątecznych.

 Wykonane stroiki i ozdoby będzie można podziwiać podczas II Powiatowego Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2016 roku na Hali Widowiskowo - Sportowej w Ropczycach.

 Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej
współpracy. Dziękujemy również Panu Witoldowi Darłakowi – Staroście Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego za wspieranie naszych inicjatyw.

 

Anna Górka
Dyrektor Międzyszkolnej Bursy
w Ropczycach

publikacja: 09-12-2016 , aktualizacja: 12-12-2016, autor: Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.