Tego autora czytamy, tę książkę polecamy!

W Liceum Ogólnokształcącym im. T Kościuszki w Ropczycach na przełomie października i listopada 2016 r. odbył się konkurs z zakresu edukacji czytelniczej pt.: Tego autora czytamy, tę książkę polecamy! W ramach konkursu wszystkie klasy przygotowały plakaty promujące  wybraną książkę lub cykl wydawniczy danego autora dostępne w bibliotece szkolnej.  Konkurs okazał się nie tylko doskonałą okazją dla uczniów  do zaprezentowania swoich gustów czytelniczych, ale również do przyjścia do biblioteki szkolnej i zapoznania się z nowościami wydawniczymi zakupionymi dzięki funduszom uzyskanym w ramach realizacji przez szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Klasy wykonały różnorodne prace, które w barwny i ciekawy sposób promowały wybrane tytuły książek. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje preferencje czytelnicze, ale również pomysłowość i zdolności plastyczne. Plakaty zachwyciły techniką wykonania, kolorystyką oraz sposobem ujęcia tematu konkursu. Okazało się, że uczniowie mają rozległe zainteresowania, orientują się w najnowszej ofercie wydawniczej i mają wyrobione gusta czytelnicze. Po przeanalizowaniu 15 prac konkursowych Rada Pedagogiczna w głosowaniu tajnym wyłoniła zwycięzców, którymi są:

I miejsce klasa 2 e

II miejsce klasa 2 C

 III miejsce klasa 1 E

Nagrodzonym klasom oraz ich wychowawcom – pani Sylwii Panek, pani Małgorzacie Rozmus oraz panu Bolesławowi Rząsie gratulujemy zwycięstwa zaś Radzie Rodziców Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach dziękujemy za ufundowanie nagród.

 

 

Dorota Pleśniak-Sh’Hadeh

publikacja: 25-11-2016 , autor: Wydział WOiP

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera.